Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu
wpisano: 01/12/2019

Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Dziś po Mszy o godzinie 11.30 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych. O 12.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, poleconych Bogu w tegorocznych wypominkach, a o 17.30 na Adwentowe Nieszpory przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

2. Również dziś po każdej Mszy świętej przed wejściem do kościoła będziemy zbierać ofiary na pomoc świąteczną dla rodzin, osób starszych i osamotnionych. Włączając się w to dzieło – każdy z nas może stać się " Mikołajem" dla tych, którzy już zapomnieli jaką radość niosą ze sobą święta Bożego Narodzenia.

3. Od przyszłej niedzieli będziemy również mogli włączyć się w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, poprzez zakup świec rozprowadzanych przez nasz parafialny oddział Caritasu. Serdecznie zapraszamy               

4. Roraty – czyli poranna Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 rano. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Na dzieci czekamy w szczególności we wtorki i czwartki. Niech udział we Mszach Świętych roratnych będzie naszą odpowiedzią na Chrystusową zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci przynoszą lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.

5. We środę 4 grudnia – we wspomnienie św. Barbary - przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godzinie 18.00, oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

6. W piątek 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dla dzieci które tego dnia przyjdą na Roraty – będzie niespodzianka.

7. Piątek -  to również I piątek miesiąca. Msza święta do Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Spowiedź przed Mszą św. Do chorych udamy się w godzinach popołudniowych.

8. W najbliższy piątek i sobotę: 6 i 7 grudnia, w sklepie Tesco znajdującym się przy ul. Estrady,  Ks. Marek wraz z Parafialnym Zespołem Caritas, Wolontariuszami oraz młodzieżą, będą prowadzili zbiórkę produktów spożywczych dla najuboższych. Już dziś kierujemy serdeczne „Bóg zapłać” do wszystkich, którzy włączą się w tą akcję przekazując im część swoich zakupów.

9. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Od tego dnia będzie można nabywać opłatki na stół wigilijny, zaś parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece wigilijne.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.