Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Duszpasterze

Budowniczy Kościoła
Pierwszy Proboszcz Parafii
Ks. prałat Wiesław Ignacy Kabulski
Ksiądz Ignacy Wiesław Kabulski był rodowitym warszawiakiem. Urodził się 31 lipca 1934 roku. W latach 1952-1958 uczęszczał do Metropolitalnego Seminarium Duchownego przy Krakowskim Przedmieściu. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 sierpnia 1958r., z rąk ks. kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Wiele lat poświęcił pracy duszpasterskiej w Bąkowie, jako proboszcz miejscowej parafii i wicedziekan parafii Żychlińskiego. Do Warszawy powrócił w 1982 roku, gdy został proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Pokoju na Młocinach. Pracował tam do 1998 roku. Jego wielką zasługą było zbudowanie kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie został mianowany proboszczem nowo erygowanej parafii św.  Ignacego Loyoli na Placówce. Budowa kościoła przy cmentarzu Północnym była marzeniem Księdza Prymasa Józefa Glempa. To marzenie zrealizował ksiądz Wiesław (takiego imienia używał na co dzień).
    Odszedł człowiek niezwykły. Wspaniały organizator. Kapłan wielkiego serca, pełen ciepła i serdeczności, doradca w trudnych momentach życiowych. W swoich działaniach, zwłaszcza jako budowniczy kościołów, nie przejmował się zbytnio trudnościami, jakie napotykał na swojej drodze. Wszystko polecał Bożemu Miłosierdziu.
Obecni duszpasterze
Proboszcz
Ks. prałat Bohdan Leszczewicz

Ks. Bohdan Leszczewicz urodzony w 1968 roku w Warszawie. Wyświęcony 28 maja 1992 roku w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrziciciela w Warszawie, przez Józefa Kardynała Glempa Prymasa Polski.  Magister teologii w zakresie biblistyki na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie w 1992. Wikariusz: Brwinów, Warszawa - par. Narodzenia NMP na Lesznie. Rezydent: Raszyn. W latach 1998 - 2005 dyrektor Wydziału Budowy Kośćiołów Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. W latach 2000 - 2005 dyrektor Domu Formacyjno- Rekolekcyjnego w Lesie Bielańskim w Warszawie. Od roku 2000 do chwili obecnej Członek Zarządu Fundacji Budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie. Od listopada 2005 roku Proboszcz parafii św. Ignacego Loyoli na Placówce. W 2006 roku odznaczony przywilejem noszenia rokiety i mantoletu, a w 2009 godnością kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej Wilanowskiej.

Wikariusz
Ks. Marek Leszcz

Ks. Marek Leszcz, urodzony w 1975 roku w Radzyniu Podlaskim. Wyświęcony 26.05.2001 roku w bazylice archikatedralenej św. Jana Chrzciciela w Warszawie przez Józefa Kardynała Glempa.  Magister teologii w zakresie historii Kościoła na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Wikariusz: Mogielnica, Grodzisk Maz. - par. Miłosierdzia Bożego, Warszawa - par. MB Fatimskiej, Piastów - par. MB Częstochowskiej. Od sierpnia 2011 roku w wikariusz parafii Św. Ignacego Loyoli na Placówce.

Pomoc duszpasterska
Pomoc duszpasterska na Cm. Północnym
Ks. Stanisław Małkowski
Pomoc duszpasterska na Cm. Północnym
Ks. Piotr Kodym
Pomoc duszpasterska na Cm. Północnym
Ks. Dariusz Dąbrowski
Pomoc duszpasterska na Cm. Północnym
Ks. Piotr Walasek