Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Zdaniem Proboszcza...
Proboszcz - Ks. prałat Bohdan Leszczewicz
18 marca 2018, wpisał Ks. Bohdan

Moi Drodzy!

Udział w wielkopostnych rekolekcjach parafialnych jest coraz częściej lekceważony. Usprawiedliwień mamy bardzo wiele; praca, dzieci, zmęczenie, choroba (zwłaszcza znana jednostka – „nie chce mi się”).

Powstaje więc pytanie; w jaki sposób kształtować swoją duchowość? Jak formować wrażliwe sumienie? Jak korygować ścieżki naszego życia? Wreszcie, jak rzeczywiście być żywym a nie martwym katolikiem?

Udział w rekolekcjach to codzienna porcja Słowa Bożego, udział w nabożeństwie pasyjnym, większa dawka modlitwy i na zakończenie dobra spowiedź. Program rekolekcji jest przykrojony do minimum czasowego, tak aby ułatwić niemal każdemu udział.

Niestety, wielu z nas - zaproszonych na ucztę Słowa, wymawia się tak jak zaproszeni goście opisani w Ewangelii: kupiłem pole, pojąłem żonę … mam pilne sprawy biznesowe. Faktem jest, że w rekolekcjach wielkopostnych bierze udział tylko 30% parafian. 

Staram się to zrozumieć, musisz pamiętać drogi Bracie / Siostro że najważniejszy biznes twojego całego życia możesz zrobić tylko z Panem Bogiem.

Starujemy w Niedzielę Palmową - serdecznie zapraszam.

Proboszcz

Archiwum
Proboszcz - Ks. prałat Bohdan Leszczewicz
Proboszcz - Ks. prałat Bohdan Leszczewicz
Proboszcz - Ks. prałat Bohdan Leszczewicz

Pixel Graf Rafał Wojtczak © 2014