Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Ogłoszenia
XVI Niedziela Zwykła
wpisano: 23/07/2017

Ogłoszenia Parafialne

1. W związku ze świętem, św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, które przypada w najbliższy wtorek, pobłogosławimy dziś nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Za chwilę – po zakończonej Mszy św. - kapłani pobłogosławią kierowców i poświęcą pojazdy ustawione na terenie przykościelnym oraz na parkingu w sąsiedztwie kościoła.

2. W poniedziałek i wtorek  Msze święte wieczorne będą sprawowane w kaplicy św. Ignacego, od środy wracamy z odprawianiem Mszy świętych do kościoła.

3. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Spośród Apostołów jest pierwszym  męczennikiem Kościoła. Msza święta w kościele o 18.00.

4. We środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej podczas Mszy Świętej o 18.00. Po zakończonej Mszy św. wolontariusze Caritas będą wydawali produkty spożywcze dla naszych podopiecznych, których serdecznie zapraszamy

5. W niedzielę 30 lipca będziemy obchodzili w Parafii święto Patrona Parafii św. Ignacego Loyoli.                O godzinie 11.30 odprawimy uroczystą Mszę świętą odpustową.  Nabożeństwo czterdziestogodzinne z wystawieniem  Najświętszego Sakramentu,  przygotowujące nas  do Uroczystości Odpustowych rozpocznie się  Mszą świętą wieczorną we czwartek  27 lipca. Serdecznie zapraszamy.