Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Ogłoszenia
V Niedziela Wielkiego Postu
wpisano: 18/03/2018

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś po Mszy świętej godzinie 11.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii świętej. O 12.30 wypominki, zaś o 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Tradycyjnie już parafialny Caritas, rozprowadza świece na stół wielkanocny – ofiary przy tej okazji składane zasilają fundusz parafialnego Caritas z   przeznaczeniem na pomoc świąteczną, dla osób objętych pomocą naszego CARITAS. Serdecznie zapraszamy

3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.

4. We środę o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta.

5. W piątek 23 marca Droga Krzyżowa o 17.15 bez zmian w kościele, natomiast o ile pozwoli pogoda  wieczorem Droga Krzyżowa przejdzie ulicami naszej parafii. Podobnie jak w ubiegłym roku, spotykamy się o 19.30 na placu przy rozwidleniu ulic Loteryjki i Akcent. Wszystkich parafian i gości bardzo serdecznie zapraszamy. Gdyby tego dnia wieczorem padał deszcz to już dziś informujemy, że Droga Krzyżowa zostanie odprawiona o godzinie 19.00 w kościele.

6. 24 marca - w sobotę przed Niedzielą Palmową - będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji XXXIII Diecezjalne Światowe Dni Młodzieży. Tego dnia młodzież spotka się z Księdzem Kardynałem w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Również młodzież z naszej parafii, szczególności przygotowująca się do bierzmowania i już bierzmowana uda się razem z księżmi Markiem i Dariuszem na to spotkanie. Początek spotkania godzina 11.00. Szczegóły podadzą młodzieży Ks. Dariusz i Ks. Marek

7. W przyszłą  niedzielę  - 25 marca przypada Niedziela Palmowa. Tego dnia w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Potrwają one do Wielkiej Środy. Prowadzi je Ojciec Paulin - Sylwester Kopyt. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy świętej. O godzinie 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Natomiast w poniedziałek i wtorek  Msza święta z nauką rekolekcyjną o godzinie 18.00. Po Mszy świętej nauki stanowe. We środę zakończenie rekolekcji: o godzinie 17.00 nabożeństwo, połączone z możliwością spowiedzi; zaś o 18.00 kończąca rekolekcje Msza święta z błogosławieństwem relikwiami św. Ignacego Loyoli.                                   

8. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia które kończą się Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego. Błogosławieństwo palm i podczas każdej Mszy świętej.  Przed każdą Mszą świętą – o ile pozwoli na to pogoda -  gromadzimy się przy krzyżu przy kaplicy, skąd uroczysta Procesja z Palmami wyruszy do kościoła.