Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia

XXV Niedziela Zwykła
wpisano: 20/09/2020

Ogłoszenia Parafialne.

1. Wczoraj podczas Mszy świętej o godzinie 18.00, Jego Ekscelencja Biskup Rafał Markowski udzielił Sakramentu Bierzmowania 27 osobowej grupie młodzieży z naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomagali nam w przygotowaniu tej uroczystości, zaś młodzież i ich rodziny polecamy waszej modlitwie.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada 54-ty Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

3. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie grupy modlitewnej dla dorosłych.

4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

- w poniedziałek  św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

- we środę św. Ojca Pio

- w piątek bł. Władysława z Gielniowa - kapłana – patrona miasta Warszawy

5. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tradycyjnie o godzinie 17. 40. zaś po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.

6. W czwartek od 17.00 do 18.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu, zaś po Mszy wieczornej próba chóru parafialnego.            

7. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do współpracy nowych wolontariuszy.  Panie będą pełniły swój dyżur w najbliższą sobotę 26 września od godziny 12.00 do 13.30. Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych podopiecznych oraz wszystkich chętnych do dołączenia do naszego Zespołu Caritas.

8. Najbliższa niedziela, 27 września, to tradycyjnie dzień rozpoczęcia w naszej parafii spotkań formacyjnych dla dzieci i młodzieży. I tak:

- na Mszę świętą o godzinie 10.00 oraz na pierwsze powakacyjne spotkanie, zapraszamy wszystkich lektorów i ministrantów, oraz chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, i ich rodziców.

- na Mszę świętą o godzinie 11.30 oraz na spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców i  dzieci, które w tym roku rozpoczną przygotowanie do I Komunii świętej, oraz dzieci z klas IV które rozpoczną przygotowanie do Rocznicy swojej I Komunii świętej.

- zaś na Mszę świętą o godzinie 18.00 oraz na spotkanie zapraszamy rodziców i młodzież, która w tym roku rozpocznie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

9. Przypominamy, że podczas udziału w Mszy świętej oraz nabożeństwach a także podczas wszystkich spotkań w grupach zachowujemy zalecenia bezpieczeństwa epidemicznego. Mamy nałożone maseczki, dezynfekujemy ręce i zachowujemy odpowiednie odległości.