Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Ogłoszenia
wpisano: 21/07/2019

Ogłoszenia Parafialne.

1. W związku ze świętem, św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, które przypada w najbliższą środę, pobłogosławimy dziś kierowców i ich pojazdy mechaniczne, modląc się o ich roztropne wykorzystywanie. Za chwilę – po zakończonej Mszy św. - kapłani pobłogosławią kierowców i poświęci pojazdy ustawione na terenie przykościelnym oraz na parkingu w sąsiedztwie kościoła.

2. We środę o godzinie 18.00 Msza Święta poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. We czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Tego dnia rozpoczynamy Nabożeństwo czterdziestogodzinne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu,  przygotowujące nas  do Uroczystości Odpustowych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W piątek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej podczas Mszy Świętej o 18.00.

5. W najbliższą niedzielę, 28 lipca będziemy obchodzili w Parafii święto Patrona Parafii św. Ignacego Loyoli. Dzięki wielkiej życzliwości Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Thomasa D`Souzy, biskupa Kalkuty nasza parafia otrzymała relikwie św. Matki Teresy z Kalkuty. Podczas uroczystej Sumy Odpustowej, odprawianej o godzinie 11.30, relikwiarz z relikwiami św. Matki Teresy zostanie uroczyście wniesiony do kościoła i przekazany naszej parafii. Niech ta, która w pełni zjednoczyła się ze swoim Oblubieńcem będzie naszą orędowniczką i naszym przykładem. Niech trafią do nas jej słowa: „Bez Boga jesteśmy zbyt biedni, by móc pomagać biednym. Pamiętaj ja jestem tylko biedną kobietą, która się modli. Gdy się modlę, Bóg wlewa swoją miłość w moje serce i dlatego mogę kochać biednych.” Mam nadzieję, że materialna obecność relikwii św. Matki Teresy z Kalkuty będzie dla całej naszej parafialnej wspólnoty jeszcze większą motywacją podejmowania czynów miłosierdzia każdego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na tę uroczystość.  Najbliższa niedziela – 28 lipca – godzina 11.30.

6. Przypominamy, że zgodnie z sugestią przedstawicieli Grup Parafialnych działających w naszej parafii, wszystkie ofiary zebrane na tacę, podczas Mszy świętych sprawowanych w Odpust Parafialny będą przeznaczone na prowadzenie prac przy budowie schodów w naszym Kościele.