Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Ogłoszenia
II Niedziela Wielkiego Postu
wpisano: 17/03/2019

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej przed wejściem do kościoła nasi wolontariusze będą zbierać ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Bóg zapłać za każdy dar serca.

2.  Dziś po Mszy świętej o godzinie 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii świętej, o 12.30 wypominki, zaś o 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

3. Przypominamy wszystkim parafianom i gościom czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w hucznych zabawach”.

4.  Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu odbywają się według stałego grafiku.

5. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msza Święta o godzinie 18.00.

6. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci i osób starszych o godzinie 17.15, zaś dla młodzieży i dorosłych o godzinie 19.00.

7. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.