Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Ogłoszenia
XXXIII Niedziela Zwykła
wpisano: 19/11/2017

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś w Kościele Katolickim obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich,  ustanowiony przez papieża Franciszka na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Dzień ten będzie obchodzony co roku w niedzielę poprzedzającą niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 11.00 ksiądz kardynał Kazimierz Nycz odprawi dziś Mszę świętą w kościele oo. Kapucynów na Miodowej.

2. W naszym kościele dziś, po Mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św., zaś o godzinie 17.30 nabożeństwo wypominkowe.

3. Jutro przypada XII rocznica śmierci Księdza Prałata Wiesława Kabulskiego - pierwszego Proboszcza tej parafii. Msza święta w intencji Księdza Prałata zostanie odprawiona w kościele o godzinie 18.00. Po Mszy świętej złożymy  kwiaty pod tablicą  pamiątkową. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji budowniczego naszej świątyni.

4. W tym tygodniu: w poniedziałek spotkanie grupy modlitewnej, we wtorek próba scholii dziecięcej, zaś we czwartek spotkanie grupy biblijnej oraz próba chóru parafialnego.

5. We środę z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego - swoje święto patronalne będą obchodzić nasi organiści, chór, oraz schola dziecięca. Msza Święta poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w ich intencji - o godzinie 18.00

6. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela 26 listopada– to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Tego dnia o godzinie 11.30 odprawimy Mszę świętą w intencji Księdza Prałata Wiesława Kabulskiego, a następnie – o ile pozwoli na to pogoda –  udamy się do jego grobu, i tam wspólnie odmówimy modlitwy w Jego intencji, oraz złożymy  kwiaty. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy. Z tego powodu spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, zostaje wyjątkowo przesunięte na pierwszą niedzielę miesiąca grudnia.

7. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odczytywane codziennie 15 minut przed  Mszą świętą o godzinie 18.00.