Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Ogłoszenia
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
wpisano: 20/05/2018

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś obchodzimy w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona trwający od świąt Zmartwychwstania Pańskiego okres wielkanocny w Kościele. Jest to również koniec okresu wielkanocnej komunii świętej. W dniu dzisiejszym za odmówienie hymnu „ O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny, oczywiście przy zachowaniu pozostałych warunków.

2. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. O godzinie 11.30, podczas Mszy świętej odprawionej przez Księdza Dariusza, dzieci z klas IV będą uroczyście obchodziły pierwszą rocznicę swojej I Komunii świętej.

3. Dziś, o godzinie 17.00 odprawimy nabożeństwo majowe przy figurce Matki Bożej na skraju Puszczy Kampinoskiej. Dla mieszkańców Placówki i osób starszych majowe normalnie w kościele o godz. 17.30.

4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II.

5. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które codziennie o godzinie 17.30.

6. W sobotę 26 maja zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać podczas nabożeństwa majowego, które odprawimy o godzinie 17.00, przy figurce Matki Bożej na skraju Puszczy Kampinoskiej. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

7. W tym tygodniu, Panie z parafialnego zespołu Caritas będą pełniły dyżur w sobotę 26 maja w godzinach od 12.00 do 14.00 w kościele. Wszystkich naszych podopiecznych zapraszamy w najbliższą sobotę.

8. W przyszłą niedzielę 27 maja przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia o godzinie 11.30 zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną, za 26 lat posługi kapłańskiej Księdza Proboszcza.

9. We czwartek – 31 maja – będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu po Mszy świętej o godzinie 11.30 udamy się z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy tą samą trasą, którą szliśmy w zeszłym roku. W Boże Ciało Msze święte będą odprawiane o godzinie 9.00, Suma z procesją o 11.30, oraz wieczorna o godzinie 18.00. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione po Mszy św. o godzinie 11.30 – przed procesją Eucharystyczną. Liturgii jak zawsze będzie przewodniczył Ks. Proboszcz.

Za przygotowanie ołtarzy i trasy procesji z ramienia parafii odpowiadają Ksiądz Marek wraz z Księdzem Dariuszem, którzy zapraszają na dwa spotkania organizacyjne dla wszystkich chętnych przygotowywać ołtarze. Pierwsze odbędzie się w najbliższy czwartek 24 maja o godzinie 18.45 w kościele. Drugie we wtorek 29 maja o tej samej godzinie również w kościele. Ks. Marek zaprasza wszystkie dzieci pragnące uczestniczyć w procesji w strojach liturgicznych oraz ich rodziców, na krótkie spotkanie organizacyjne, we środę 30 maja o godzinie 19.00 do kościoła. Tradycyjnie pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy Placówki, drugi i trzeci mieszkańcy Wólki Węglowej, zaś czwarty członkinie Kółek Różańcowych.