Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia

XXXII Niedziela Zwykła
wpisano: 10/11/2019

Ogłoszenia Parafialne.

1. Obchodzimy dzisiaj 11-ty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Głównym organizatorem tego Dnia jest Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie, którego podstawowym celem jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi w świecie, wspieranie nowej ewangelizacji i udzielanie duchowej siły kościołom lokalnym w ugruntowywaniu wiary. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest „Sudan Południowy – Przemilczane cierpienie!”

2. Dziś po Mszy o godzinie 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, o  godzinie 16.30 spotkanie Róż Żywego Różańca, zaś o 17.30 Różaniec w intencji zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w tegorocznych wypominkach.

3. Również dziś, po każdej Mszy świętej wolontariusze z Caritas będą zbierali przed kościołem ofiary z przeznaczeniem dla naszych podopiecznych.

4. Z okazji przypadającej jutro 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Święte w intencji Ojczyzny zostaną odprawione jutro o godzinie 12.00 i 18.00.

5. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są sukcesywnie odczytywane w dni powszednie 20 minut przed wieczorną Mszą świętą o godzinie 18.00.

6. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa