Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Ogłoszenia
XXXII Niedziela Zwykła
wpisano: 11/11/2018

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś  przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.  W naszej parafii Eucharystia w intencji Ojczyzny, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, zostanie odprawiona o godzinie 11.30.  Podniosły charakter tych uroczystości podkreśla także Paschał, płonący w naszej Świątyni. Zaraz po zakończonej Mszy świętej zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, na wspólne - z naszym parafialnym chórem -  śpiewanie pieśni religijnych o tematyce niepodległościowej.

2. Również dziś o godzinie 16.30 spotkanie Róż Żywego Różańca, zaś o 17.30 Różaniec w intencji Ojczyzny.

3. Na dzisiejszą wieczorną Mszę świętą o 18.00 i spotkanie po niej zapraszamy rodziców i młodzież z obu grup przygotowujących się  do Sakramentu Bierzmowania.

4. Po każdej Mszy świętej u naszych wolontariuszy z Caritas można się zaopatrzyć w miniaturę Świecy Niepodległości, ofiarowaną Warszawie przez papieża Piusa IX w 1867 roku z życzeniem, aby przywieziono ją do Warszawy i zapalono wówczas, gdy Polska będzie już wolna. Zapalmy ją dziś w naszych domach o godz. 19.18 na pamiątkę roku odrodzenia Polski po 123 latach niewoli.

5. W najbliższą sobotę, 17 listopada, podczas Mszy świętej o godzinie 18.00, Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz udzieli Sakrament Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Polecamy ich i ich rodziny modlitwom  wiernych i serdecznie zapraszamy całą parafialną wspólnotę na tą piękną uroczystość.

6. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są sukcesywnie odczytywane w dni powszednie 15 minut przed wieczorną Mszą świętą o godzinie 18.00.