Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Ogłoszenia
XV Niedziela Zwykła
wpisano: 15/07/2018

Ogłoszenia Parafialne.

1. Wszystkim rozpoczynającym bądź kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. We środę o godzinie 18.00 Msza Święta poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Serdecznie zachęcamy od obejrzenia wystawy przedstawiającej XX lat istnienia naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę w związku ze świętem, św. Krzysztofa, patrona kierowców, które przypada 25 lipca, podejmiemy zwyczaj święcenia pojazdów. Chodzi o to, żeby jadący pojazdem miał wiarę i świadomość, że również w ten sposób powinien chwalić Boga oraz przestrzegać przepisów i szanować innych użytkowników dróg.  Obrazek, czy figurka  św. Krzysztofa ma nam o tym przypominać. Zapraszamy w przyszłą niedzielę – 22 lipca na  Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz 18.00. Kapłani po każdej Mszy św. poświęcą pojazdy ustawione na terenie przykościelnym oraz na parkingu w sąsiedztwie kościoła.

6. W niedzielę 29 lipca będziemy obchodzili w Parafii święto Patrona Parafii św. Ignacego Loyoli. O godzinie 11.30 odprawimy uroczystą Mszę świętą odpustową.  Nabożeństwo czterdziestogodzinne z wystawieniem  Najświętszego Sakramentu,  przygotowujące nas  do Uroczystości Odpustowych rozpocznie się  Mszą świętą wieczorną we czwartek  26 lipca. Poprowadzi je Ks. Piotr Kodym.