Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia

III Niedziela Zwykła
wpisano: 24/01/2021

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś po Mszy św. o godzinie 11.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

2. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Pomni na słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!”  pamiętajmy, że nie możemy się ograniczać tylko do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie.

3. We wtorek 26 stycznia, pod hasłem: Chrześcijanie i Muzułmanie: razem wobec przemocy popełnianej w imię religii, obchodzimy w Kościele Katolickim w Polsce XXI Dzień Islamu. Tego dnia w sposób szczególny módlmy się, aby nie dochodziło na świecie do wojen i aktów terrorystycznych na tle religijnym.

4. We środę 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tego dnia zapraszamy na godzinę 17.45, na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek od 17.00 do 18.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu.

6. Przypominamy o zachowaniu obostrzeń sanitarnych; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, oraz o zachowaniu dystansu miedzy sobą.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.