Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Ogłoszenia
II Niedziela Zwykła
wpisano: 20/01/2019

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś po Mszy świętej o godzinie 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Świętej, zaś wszystkich chętnych kolędować Małemu Dziecięciu zapraszamy na godzinę 17.30 na wspólne śpiewanie kolęd  przy Szopce.

2. Dobiegają końca odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu – na zakończenie kolędy przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców ulic:

Poniedziałek – 21 stycznia  – Placówka - ulice:  Burleska, Kalambur, Opłotek, Herbowa, Kabaretowa, Nokturnu i Wóycickiego

Wtorek – 22 stycznia – ulica Wólczyńska

Środa – 23  stycznia – ulica Wólczyńska,  oraz zgłoszenia indywidualne

 Początek każdego dnia o godzinie 17.30.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zachęcamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.

4. We środę 23 stycznia przypada szósta rocznica śmierci Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa Prymasa Polski. Z tej racji w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza Święta, której będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Zaś w naszym kościele będziemy polecać Bogu  Księdza Kardynała Prymasa podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.  Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Przypadające w piątek, 25 stycznia, święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, będzie stanowić jego zwieńczenie.

6. W sobotę, 26 stycznia br. przypada XIX Dzień Dialogu z Islamem w Kościele katolickim w Polsce. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

7. Również w sobotę 26 stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tego dnia zapraszamy do naszej świątyni na godzinę 18.00, na Mszę Świętą.

8. Parafialny zespół Caritas będzie pełnił dyżur, w sobotę 26 stycznia od godz. 12.00. Zapraszamy naszych podopiecznych.

9. W dniach 22 – 27 stycznia br. w Panamie odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży. W niedzielę, 27 stycznia Ojciec Święty Franciszek odprawi uroczystą Mszę Świętą na zakończenie 34. ŚDM. W łączności z obchodami 34. Światowych Dni Młodzieży 2019 w niedzielę, 27 stycznia br. w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się Spotkanie młodych, które organizuje wspólnota Emmanuel. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00 a zakończy około 22.00.

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.