Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia

wpisano: 15/09/2019

Ogłoszenia Parafialne.

1. W dzisiejszą niedzielę pod hasłem "Wszyscy stanowimy jedno", obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Treść najnowszego listu papieża Franciszka na ten temat znajdziemy w zakładce „Zdaniem Proboszcza”,  na naszej parafialnej stronie internetowej pod adresem: www.ignacyloyola.pl

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

3. We wtorek - 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

4. W środę  Msza święta  o 18.00 poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu obchodzimy:

- we środę święto św. Stanisława Kostki

- w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

6. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas: grupa modlitewna, grupa biblijna, parafialna Caritas, schola dziecięca, czy też Liturgiczna Służba Ołtarza. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy. Szczegóły można uzyskać po Mszy świętej od księży pracujących w naszej parafii.