Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu
wpisano: 29/03/2020

Ogłoszenia Parafialne.

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś także w kościele zasłaniane są wszystkie krzyże.

2. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II.

3. Msze święte odprawiane będą w naszej parafii w niedzielę według porządku niedzielnego, a w tygodniu o godzinie 18.00. Stosując się do rozporządzeń organów państwowych i zarządzenia Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego wprowadzamy zasadę obecności na nabożeństwach w liczbie nie większej niż 5 osób. Do kościoła w pierwszym rzędzie wejdą osoby, które zamawiały intencje mszy świętych.

4. Przypominamy, że Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz 26 marca udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania oraz zachęca do uczestnictwa w tych dniach we Mszy świętej za pośrednictwem telewizji, radia i internetu.

5. Mamy w planach uruchomienie w tym tygodniu transmisji internetowych  Mszy św. z naszego kościoła na kanale Parafii na YouTubie.  O szczegółach poinformujemy na stronie parafii

6. Informujemy o możliwości indywidualnej spowiedzi i adoracji  Najświętszego Sakramentu – codziennie od poniedziałku do piątku - przez godzinę po zakończeniu wieczornej Mszy świętej.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają osoby starsze i zależne w realizowaniu ich codziennych potrzeb. Parafialny Caritas będzie rozdawał paczki świąteczne dla naszych podopiecznych w najbliższą sobotę od godziny 12.00 do 13.30.  

8. Zawieszamy dyżur w kancelarii parafialnej. W przypadku pilnych prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną; w razie konieczności, będzie można umówić spotkanie z księdzem w kancelarii.

9.  W najbliższych dniach na stronie internetowej parafii - www.ignacyloyola.pl - pojawi się informacja Ks. Proboszcza o tym, jak w naszej parafii będą przebiega- ły Liturgie Wielkiego Tygodnia i na jakich warunkach będzie można wziąć w nich udział. Prosimy o uważne śledzenie informacji zamieszczanych na stronie parafii.