Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Ogłoszenia
XXIV Niedziela Zwykła
wpisano: 17/09/2017

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Pod hasłem " Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach ", obchodzimy w naszej Ojczyźnie 51-szy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarnijmy dziś naszą modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Treść najnowszego listu papieża Franciszka na ten temat znajdziemy w zakładce „Zdaniem Proboszcza”,  na naszej parafialnej stronie internetowej pod adresem: www.ignacyloyola.pl

2. Rozpoczynamy dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one obchodzone zawsze w tygodniu, w którym wypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, przypadające na 18 września – czyli jutro. Podczas dzisiejszej Eucharystii o 11.30 przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosić o świętość dzieci i młodzieży, bo od nich przecież zależy przyszłość naszego Narodu i Kościoła.

3. W środę  Msza święta  o 18.00 poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki

- w czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

- w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio

5. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas: grupa modlitewna, grupa biblijna, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy. Szczegóły można uzyskać po Mszy świętej od księży pracujących w naszej parafii.