Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

STAN EPIDEMII

Informacja

Drodzy Parafianie. 

Kolejny raz tą drogą kontaktuję się z Wami. Niestety, jak zapewne wiemy, wczoraj Rząd wprowadził kolejne ograniczenia we wzajemnych kontaktach.

Dotyczą one też naszej obecności w kościele. Na każdej Mszy świętej może być nie więcej niż 5 osób.

Dlatego bardzo proszę: ZOSTAŃCIE W DOMU (dotyczy to także pogrzebów, więc prośba do najbliższej Rodziny Zmarłego, aby o to zadbała).

Brzmi to jak paradoks, gdy mówię to jako proboszcz, ale tylko wtedy możemy sobie wzajemnie pomóc. Nie kalkulujmy, że może tylko ja i nikt więcej nie przyjdzie - „Będę lepszy i sprytniejszy”.

Łączmy się duchowo (zwłaszcza Ci z Was, którzy zamawiali Msze święte).

Przypominam, że można przyjmować w domu Komunię Świętą duchową. Każdy, kto jest w łasce uświęcającej, powinien wyrazić gorące pragnienie przyjęcia Pana Jezusa i spotkania z Nim (a nie może uczynić tego fizycznie), może taki Dar otrzymać.

Najlepiej uczynić to w czasie uczestniczenia we Mszy św. przeżywanej za pomocą mediów. Komunia Duchowa daje takie same skutki jak przyjmowane Ciało Pańskie.

Bardzo Was proszę dbajmy o siebie nawzajem.

Dobiegają końca prace nad uruchomieniem transmisji internetowej z naszych Liturgii na kanale parafii na YouTube. Poinformuję Was o tym jak tylko będzie to możliwe.

Msze święte będą sprawowane o wyznaczonych porach.

Zawieszamy dyżur w kancelarii parafialnej. W przypadku pilnych spraw spraw prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną pod numerem telefonu 601453453, w razie zaistnienia takiej konieczności, istnieje także możliwość indywidualnego umówienia się z księdzem w kancelarii.

W najbliższych dniach na stronie internetowej parafii pojawi się informacja o tym, jak w naszej parafii będą przebiegały Liturgie Wielkiego Tygodnia i na jakich warunkach będzie można wziąć w nich udział. Proszę o uważne śledzenie informacji zamieszczanych na stronie 

 

Moi Drodzy, to dla nas wszystkich bardzo trudny czas. Ale powtarzam: „nie jesteśmy sami - jest z nami Pan Jezus”, a zbliżające się Święta Paschy pokazują, że może On zwyciężyć wszelkie przeciwności, choroby, a nawet śmierć. Więc w górę serca!

Razem z księdzem Markiem oraz księżmi Piotrami codzienne o Was pamiętamy - nie tylko w wieczornej modlitwie. I z nadzieją czekamy, że przyjdzie radosny czas, gdy w wypełnionym po brzegi kościele będziemy śpiewać dziękczynne „TE DEUM”.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                   Proboszcz

 

Warszawa, dnia 25 marca 2020 r.