Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Formacje - I Komunia święta

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH  na rok 2019/2020

 Spotkanie formacyjne dla dzieci odbędzie się w niedzielę 27 października po Mszy św. o godz. 11.30 

Spotkanie formacyjne dla rodziców odbędzie się w niedzielę 27 października po Mszy św. o godz. 11.30 

Eucharystia jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego. Wszystkie bowiem inne sakramenty i dzieła apostolskie wiążą się ze świętą Eucharystią i do niej zmierzają. W sakramencie tym, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego, jest obecne prawdziwe Ciało i Krew Chrystusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy ofiarował je na spożycie pod postacią chleba i wina, mówiąc: "To czyńcie na moją pamiątkę".

Do przyjęcia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza przygotowują się dzieci w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Dzieci szczególnie przygotowują się poprzez uczestnictwo od najmłodszych lat we Mszy św. wraz z rodzicami. Bezpośrednie przygotowanie dzieci do Komunii św. ma miejsce w czasie katechezy szkolnej w III klasie.
Wraz z dzieckiem w przygotowaniu biorą udział jego rodzice. Czynią to poprzez uczestnictwo we Mszy św. w każdą niedzielę i przeżywanie niedzieli jako dnia poświęconego Bogu. Także regularnie korzystając ze spowiedzi. Dodatkowo przewidzianym elementem przygotowania dla rodziców jest comiesięczne spotkanie formacyjne.

Spotkania będą się odbywać w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca po Mszy o godzinie 11.30.

Rodzice na swoich spotkaniach formacyjnych będą  się spotykać raz w miesiącu.

 

Dziś o godzinie 17.30 różaniec * o 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.