Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXI Niedziela Zwykła
wpisano: 25/08/2019

Ogłoszenia Parafialne.

1. Ostania niedziela sierpnia i kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie oraz podczas niedzielnej Eucharystii.

2. Jutro przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Uroczysta Msza święta zostanie   odprawiona o godzinie 18.00, zaś o godzinie 21.00 zapraszamy serdecznie do naszej świątyni na uroczysty Apel Jasnogórski, podczas którego odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

3. We środę o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o 18 Msza święta.

4.  W sobotę 31 sierpnia obchodzimy dzień „Solidarności” i 39 rocznicę podpisania umów sierpniowych. To wydarzenie zapoczątkowało procesy, które doprowadziły do powstania "Solidarności". Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich bohaterach tamtych dni, dzięki którym dziś  możemy żyć w kraju wolnym i niepodległym.

5. Również w sobotę - o godzinie 18.00, z racji imienin naszego Księdza Proboszcza zostanie odprawiona przez dostojnego solenizanta Msza święta w jego intencji. Posługę Księdza Proboszcza polecamy modlitwom wszystkich wiernych, modlących się w naszej świątyni.

6. W niedzielę 1 września, będziemy przeżywali 80-tą rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny. Podczas niedzielnego nabożeństwa odprawianego o godzinie 17.30 będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

7. Również w przyszłą niedzielę - z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy świętej wolontariusze z parafialnego Caritas będą przed kościołem zbierały ofiary z przeznaczeniem dla osób ubogich i osamotnionych w naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.

8. W niedzielę 1 września mija w miesiąc od śmierci śp. Henryki Leszczewicz – mamy naszego Księdza Proboszcza. Msza święta w Jej intencji zostanie odprawiona o godzinie 11.30.   

9. Dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele w niedzielę 8 września, o 11.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

10. Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.