Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela Zwykła
wpisano: 08/09/2019

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś o 12.30 wypominki, o 16.30 spotkanie członkiń Kółek Żywego Różańca, zaś o godzinie 17.30 nabożeństwo połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego.

2. Dzieci, młodzież, rodziców serdecznie zapraszamy na dzisiejszą Mszę Świętą, o 11.30, na zakończenie  której - z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego - poświęcimy tornistry, zeszyty i przybory szkolne.

3. We środę, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 18 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Środowe nabożeństwo połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy poświęcimy modlitwie o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

4. W nadchodzącą sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcamy do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godzinie 18.00.