Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXVII Niedziela Zwykła
wpisano: 06/10/2019

Ogłoszenia Parafialne

1. Dziś po Mszy św. o godzinie 10.00 spotkanie organizacyjne dla młodzieży klas VIII, która rozpocznie przygotowanie do Bierzmowania i ich Rodziców, o 12.30 wypominki, zaś o 17.30 nabożeństwo różańcowe.

2. Po każdej Mszy świętej, wolontariusze będą zbierali ofiary, z przeznaczeniem dla osób objętych opieką parafialnego Caritas. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar waszych serc.

3. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

4. W naszej parafii, od ponad dwóch lat, pod nazwą „Dzieciaki z Loyoli” funkcjonuje schola dziecięca –która pomaga w prowadzeniu śpiewu na Mszy dziecięcej. W najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nasz organista – p. Sławek zaprasza wszystkie dzieci, które chcą dołączyć do naszej scholii.

5. Jutro o godzinie 19.00 spotkanie Grupy Modlitewnej, we wtorek próba scholii, we środę o 18.30 spotkanie Grupy Biblijnej zaś we czwartek wieczorem próba chóru parafialnego.

6. Październik, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. Zapraszamy również na nabożeństwa różańcowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30.

7. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie chodźmy”, będziemy obchodzili 19-ty Dzień Papieski. Z tej racji podobnie jak w całej Polsce przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Na zakończenie każdej Mszy świętej udzielimy uroczystego błogosławieństwa relikwiami św. Jana Pawła II.

8. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

9. Książka Intencji na rok 2020, będzie dostępna od niedzieli 20 października, wtedy też rozpoczniemy przyjmowanie intencji na rok przyszły.