Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXX Niedziela Zwykła
wpisano: 27/10/2019

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś po Mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, zaś, o 17.30 nabożeństwo różańcowe.

2. We czwartek - 31 października kończymy miesiąc różańcowy. Ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godzinie 17.30, zaś o godzinie 18.00 Msza święta w intencji wszystkich członkiń Kółek Żywego Różańca.

3. W piątek 1 listopada – obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 9.00, 11.30 i 18.00.  

4. Suma – czyli uroczysta Msza święta – w tym roku pod przewodnictwem Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa - zostanie odprawiona o godzinie 11.30 w kościele. Po niej udamy się na miejscowy cmentarza w Procesji żałobnej, połączonej z modlitwą wypominkową i błogosławieństwem grobów naszych bliskich. Procesja przejdzie między grobami znajdującymi się w kwaterach  „U4 - U5” „S7”, „W7” „B7”, „E7 – E3” gdzie zakończymy procesję uroczystym błogosławieństwem, Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału w procesji, która jest wyrazem nie tylko naszej pamięci i modlitwy za zmarłych, ale także naszej wiary w zmartwychwstanie i świętych obcowanie.

5. W piątek 1 listopada - nie będzie specjalnego nabożeństwa związanego z pierwszym piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do chorych udamy się wyjątkowo  w piątek 8 listopada.

6. W sobotę 2 listopada przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte, podczas których będziemy modlić się za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach, tzw. jednorazowych - będą odprawione w kościele parafialnym o godzinie 12.00 i 18.00. Podczas Mszy świętej o godzinie 18.00 powierzymy całą naszą wspólnotę parafialną - tych żyjących, ale również tych, którzy już od nas odeszli, Maryi, która jest naszą Królową, Matką Miłosierdzia i Pośredniczką u Boga.

7. Przyjmowane w tych dniach w kościele i na terenie Cmentarza wypominki będą sukcesywnie odczytywane w dniach 1 i 2 listopada podczas Mszy świętych oraz podczas  procesji na Cmentarzu w dniu 1 listopada. Przez miesiąc listopad  począwszy od 5 listopada aż do soboty przed pierwszą niedzielą Adwentu -  o godzinie 18.00 będzie sprawowana Msza święta w naszym kościele, przed rozpoczęciem której,  będziemy modlić się w intencji  zmarłych polecanych Bożemu  miłosierdziu w wypominkach jednorazowych.

8.  Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca

9. Wypominki można dziś zgłaszać w zakrystii po zakończonej Mszy  świętej.

10. Intencje mszalne na rok bieżący i przyszły przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy świętej.