Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXXIII Niedziela Zwykła
wpisano: 17/11/2019

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś pod hasłem „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. obchodzimy w Kościele Powszechnym Trzeci Światowy Dzień Ubogich.

2. Po każdej Mszy świętej wolontariusze z Caritas będą zbierali przed kościołem ofiary z przeznaczeniem dla naszych ubogich podopiecznych.

3. Również dziś, po Mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św., zaś o godzinie 17.30 nabożeństwo wypominkowe.

4. We środę przypada XIV rocznica śmierci Księdza Prałata Wiesława Kabulskiego - pierwszego Proboszcza tej parafii. Msza święta w intencji Księdza Prałata zostanie odprawiona w kościele o godzinie 18.00. Po Mszy świętej złożymy  kwiaty pod tablicą  pamiątkową. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji budowniczego naszej świątyni.

5. We środę Msza święta o 18.00 poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego - swoje święto patronalne będą obchodzić nasi organiści, chór, oraz schola dziecięca. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

7. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela - 24 listopada – to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata. Tego dnia o godzinie 11.30 odprawimy Mszę świętą w intencji Księdza Prałata Wiesława Kabulskiego, a następnie – o ile pozwoli na to pogoda –  udamy się do jego grobu, i tam wspólnie odmówimy modlitwy w Jego intencji, oraz złożymy  kwiaty. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy.

8. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Dziękując za okazane serce zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.