Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata
wpisano: 24/11/2019

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś, przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Poświęcenia naszej świątyni, dokonał jej trzynaście lat temu, Jego Eminencja Józef Kardynał Glemp, ówczesny Arcybiskup Warszawski. Z tej racji po Mszy Świętej o 8.30, 11.30 i 18.00,  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Akt poświęcenia całej naszej wspólnoty parafialnej Jezusowi Chrystusowi.

2. O godzinie 11.30 odprawimy dziś Mszę świętą w intencji Księdza Prałata Wiesława Kabulskiego – w XIV rocznicę Jego śmierci, a następnie udamy się do grobu Ks. Proboszcza, i tam wspólnie odmówimy modlitwy w Jego intencji, oraz złożymy  kwiaty. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Także dziś o godzinie 17.30 ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo wypominkowe.

4.  We środę o godzinie 18.00 Msza Święta poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po zakońconej Mszy św - około 18.45 - będziemy wydwać pomoc żywnościową dla podopiecznych parafialnego zespołu Caritas.

5. W nadchodzącym tygodniu spotkania grup i wspólnot parafialnych o stałych porach.

6. W sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Msza święta wieczorna o godzinie 18.00. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo proszę o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.

7. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni, a ten ostatni tydzień roku liturgicznego niech nas pobudzi do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

8. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

9. Na stoliku przy wejściu do kościoła wyłożona jest prasa katolicka, zachęcamy do jej nabywania oraz do lektury. Intencje mszalne zarówno na rok obecny, jak i  na rok  przyszły przyjmujemy w zakrystii kościoła.