Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Chrztu Pańskiego
wpisano: 12/01/2020

 

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego, i  choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. Dziś po  Mszy św. o godzinie 10.00 spotkanie świąteczno – opłatkowe  dla młodzieży która przygotowuje się do bierzmowania, oraz jej rodziców, podczas Mszy św. o 11.30 zapraszamy na Jasełka w wykonaniu „ Dzieciaków z Loyoli” czyli naszej dziecięcej Scholii, a wszystkich chętnych kolędować Małemu Dziecięciu zapraszamy na godzinę 17.30 na wspólne śpiewanie kolęd  przy Szopce.

3. Dziś po każdej Mszy świętej, wolontariusze będą zbierali ofiary, z przeznaczeniem dla osób objętych opieką parafialnego Caritas. W ich imieniu składamy serdeczne Bóg zapłać za Wasze dary serca.

4. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców następujących ulic:

Poniedziałek – 13 stycznia  – ulice: Trenów i Widokowa oraz ulica Estrady od 156 do  numeru 138

Wtorek – 14 stycznia  – ulica Estrady od numeru 136 do numeru 105,  łącznie z ulicą Palisadową 50  -  57

Środa – 15  stycznia - ulica Estrady od numeru 103 do numeru 81 włącznie

Czwartek – 16 stycznia  – ulica Estrady od numeru 80 do numeru 67 włącznie

Piątek – 17 stycznia  - ulica Estrady od numeru 66 do numeru 50 włącznie

Sobota – 18 stycznia – ulica Estrady od numeru 49 do numeru 17 włącznie

Początek kolędy – godzina 17.00, a w sobotę godzina 14.00.

5.  Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu odbywają się według stałego grafiku.

6. We środę o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. W piątek 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu, zaś od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

8. W niedzielę 19 stycznia - o godzinie 11.30, z racji przypadających tego dnia urodzin naszego Księdza Proboszcza zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w Jego intencji. Księdza Proboszcza i jego posługę polecamy modlitwom wszystkich wiernych, modlących się w naszej świątyni.

 

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Dziękując za okazane serce zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.