Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Zwykła
wpisano: 09/02/2020

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych,  o 12.30 wypominki, o godzinie 16.30 spotkanie członkiń kółek Żywego Różańca, zaś o godzinie 17.30  nabożeństwo  z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

2. Rozpoczął się czas ferii zimowych. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie życzymy pięknej – zimowej - pogody, niezapomnianych wrażeń oraz udanego wypoczynku, i prosimy nie zapominać o Mszy świętej niedzielnej, oraz o codziennej modlitwie.  Na czas trwających ferii zimowych spotkania formacyjne dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych zostają zawieszone.

3. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.

4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym błogosławieństwem dla chorych będziemy sprawowali o godzinie 18.00 Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym i seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

5. Również we środę kierujemy nasze prośby do Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach, podczas nowenny o godzinie 17.45 i Mszy Świętej o 18.00 . Zapraszamy na te modlitewne spotkania.

6. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

7. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest m.in. jako patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.