Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu
wpisano: 08/03/2020

Ogłoszenia Parafialne.

1. W Kościele powszechnym pod hasłem „Eucharystia i misje”.  przeżywamy dziś niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę.

2. Po Mszy świętej o godzinie 11.30 spotkanie dla dzieci komunijnych, o 12.30 wypominki, o godzinie 16.00 spotkanie członkiń Kółek Żywego Różańca, zaś o 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich niewiastach - o matkach wielodzietnych rodzin, o wdowach, a zwłaszcza o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4.  Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu odbywają się według stałego grafiku.

5. We środę o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta.

6. We czwartek od godziny 17.00 do wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

7. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Z tej racji we czwartek o godzinie 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona zostanie Msza święta dziękczynna, na którą nasz Ordynariusz - Kardynał Kazimierz Nycz wszystkich serdecznie zaprasza.

8. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godzinie 17.15, zaś o19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

10. Informujemy, że nasze tegoroczne parafialne Rekolekcje Wielkopostne zostały ze względu na wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego zostają odwołane

11. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w zakrystii po każdej Mszy świętej a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na karty wstępu na Uroczystą Mszę św. Beatyfikacyjną, która zostanie odprawiona 7 czerwca 2020 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania, było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.