Ogłoszenia Parafialne.
1. W Kościele powszechnym pod hasłem „Eucharystia i misje”. przeżywamy dziś niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę.
2. Po Mszy świętej o godzinie 11.30 spotkanie dla dzieci komunijnych, o 12.30 wypominki, o godzinie 16.00 spotkanie członkiń Kółek Żywego Różańca, zaś o 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich niewiastach - o matkach wielodzietnych rodzin, o wdowach, a zwłaszcza o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
4. Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu odbywają się według stałego grafiku.
5. We środę o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta.
6. We czwartek od godziny 17.00 do wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.
7. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Z tej racji we czwartek o godzinie 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona zostanie Msza święta dziękczynna, na którą nasz Ordynariusz - Kardynał Kazimierz Nycz wszystkich serdecznie zaprasza.
8. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godzinie 17.15, zaś o19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
10. Informujemy, że nasze tegoroczne parafialne Rekolekcje Wielkopostne zostały ze względu na wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego zostają odwołane
11. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w zakrystii po każdej Mszy świętej a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na karty wstępu na Uroczystą Mszę św. Beatyfikacyjną, która zostanie odprawiona 7 czerwca 2020 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.