Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XVI Niedziela Zwykła
wpisano: 19/07/2020

Ogłoszenia Parafialne.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

2. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Środowa Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tradycyjnie o godzinie 17.40.

3. W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Tradycyjnie od godziny 17.00 do wieczornej Mszy św. o 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

5. W związku ze świętem, św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, w najbliższą niedzielę 26 lipca, pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy mechaniczne, modląc się o ich roztropne wykorzystywanie.

6. Informujemy naszych podopiecznych, że Parafialny zespół Caritas będzie pełnił dyżur, w sobotę 25 lipca od godz. 12.00.

7. Przypominamy, że wciąż – mimo wakacji - podczas udziału w Mszach świętych oraz nabożeństwach zachowujemy ostrożność i zalecenia bezpieczeństwa epidemicznego. Mamy nałożone maseczki i zachowujemy odpowiednie odległości.