Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Chrztu Pańskiego
wpisano: 10/01/2021

Ogłoszenia Parafialne. 

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego, i  choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. Dziś po każdej Mszy świętej, wolontariusze z Caritas będą zbierali ofiary, z przeznaczeniem dla osób objętych opieką naszego parafialnego Caritas.

3. Róże Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych kolędować Małemu Dziecięciu zapraszamy na godzinę 17.30 na wspólne śpiewanie kolęd  przy Szopce.

4. W tym tygodniu spotkania grup parafialnych dla dorosłych oraz próba chóru parafialnego odbywają się według stałego grafiku.

5. We środę o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek od 17.00 do 18.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu.

7. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. W niedzielę 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu, zaś od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! W to nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

8. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.30, z racji przypadających 19 stycznia urodzin naszego Księdza Proboszcza zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w jego intencji.  Księdza Proboszcza i jego posługę polecamy modlitwom wszystkich wiernych, modlących się w naszej świątyni.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.