Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkanocna
wpisano: 25/04/2021

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy się modlić, o nowych kapłanów, prosząc, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie także na naszej parafialnej wspólnocie.

2. Dziś o godzinie 11.30 Msza święta z imieninowa Ks. Marka. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Zaś po Mszy świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

3. W czwartek tradycyjnie od 17.00 do 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji.

4. W sobotę, 1 maja rozpoczyna się miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Niechaj ten czas, będzie dla nas zachętą nie tylko do ukwiecania kapliczek i Jej wizerunków, ale przede wszystkim do  wspólnego śpiewu litanii loretańskiej - tej wyjątkowej modlitwy, jaką rozbrzmiewają kościoły podczas nabożeństw majowych. Będą one odprawiane w naszej świątyni codziennie o godzinie 17.30.

5. W najbliższą niedzielę 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

6. W poniedziałek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 18.00. Podczas nabożeństwa majowego o 17.30, uroczyście ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. Przypominamy o konieczności zachowania obostrzeń sanitarnych; o obowiązku używania maseczek, oraz o zachowaniu dystansu miedzy sobą.