Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna
wpisano: 02/05/2021

Ogłoszenia Parafialne.

1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w naszym kościele o godzinie 17.30.

2. W jutrzejszy poniedziałek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 18.00. Podczas nabożeństwa majowego o 17.30, uroczyście ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem majowym tradycyjnie we środę o 17.30.

4. W czwartek 6 maja – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zaś o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe.

5 W sobotę, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Od godziny 17.00, po pierwszej spowiedzi dzieci i ich rodziców, będzie okazja do spowiedzi dla wszystkich.  Akt oddania Sercu Bożemu odmówimy także podczas nabożeństwa  majowego.  W piątek w godzinach popołudniowych odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą.

7. W przyszłą niedzielę 9 maja w naszej Parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii świętej. Podczas Mszy świętej o godzinie 11.30 grupa dzieci z klas III po raz pierwszy spotka się z Jezusem Eucharystycznym obecnym w Najświętszym Sakramencie. Polecamy ich i ich rodziny modlitwom     wiernych. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci i rodziców w piątek 7  maja o godzinie 17.00, zaś po Mszy świętej wieczornej próba generalna przed I komunią.   

8.  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej Panie z Caritas będą przed kościołem zbierały ofiary do puszek z przeznaczeniem dla osób biednych i potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarność.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.