Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXII Niedziela Zwykła
wpisano: 29/08/2021

Ogłoszenia Parafialne

1.  Dziś o godzinie 11.30, z racji imienin naszego Księdza Proboszcza, zostanie odprawiona przez dostojnego solenizanta uroczysta Msza święta w jego intencji. Księdza Proboszcza i jego posługę polecamy modlitwom wszystkich wiernych, modlących się w naszej świątyni.

2. Miło nam poinformować, że dziś swoją posługę w naszej parafii rozpoczyna nowy wikariusz – Ks. Sławomir Cierniak, który przyszedł do nas z parafii św. Karola Boromeusza na Warszawskich Powązkach. Witamy serdecznie ks. Sławka i życzymy życzliwości wiernych, owocnej pracy dla dobra Kościoła i naszej parafii, zaś Jego posługę polecamy modlitwom wszystkich wiernych, modlących się w naszej świątyni.

3. We wtorek 31 sierpnia obchodzimy dzień „Solidarności” i 41 rocznicę podpisania umów sierpniowych. To wydarzenie zapoczątkowało procesy, które doprowadziły do powstania "Solidarności". W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich bohaterach tamtych dni, dzięki którym dziś możemy żyć w kraju wolnym i niepodległym.

4. We środę  - 1 września - przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. O wszystkich ofiarach tamtych wydarzeń będziemy pamiętać podczas Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy Mszy, na którą serdecznie zapraszamy.

5. We czwartek, piątek i sobotę tradycyjnie od 17.00 do wieczornej Mszy św. o 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do  indywidualnej adoracji.

6. W piątek 3 września przypada I piątek miesiąca. Msza święta do Serca Pana Jezusa  zostanie odprawiona   o godzinie 18.00. Spowiedź od godziny 17.00. W szczególny sposób zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny, tak aby rozpocząć go w łączności z Panem Bogiem. Do chorych udamy się tego dnia w godzinach popołudniowych.

7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

8. Za tydzień – 5 września - zapraszamy dzieci i młodzież w wieku  szkolnym, na Mszę świętą o godzinie 11.30, podczas której modlić się będziemy dla nich, o światło Ducha świętego i jego dary, na nowy rozpoczynający się w najbliższą środę rok szkolny. Po Mszy świętej Ks. Proboszcz i Ks. Marek serdecznie zapraszają na piknik parafialny w lasku za kościołem.                                 

9. Spotkania formacyjne grup i wspólnot parafialnych rozpoczną się po 5 września.

10. Decyzją kard. Kazimierza Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Dlatego, w przyszłą niedzielę - po każdej Mszy świętej Panie z Caritas będą przed kościołem zbierały ofiary, na wparcie i pomoc dla uchodźców z Afganistanu, przebywających na terenie naszego kraju. Bóg zapłać za każdy dar serca.