Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela Zwykła
wpisano: 05/09/2021

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli serdecznie zapraszamy na dzisiejszą Mszę Świętą, o 11.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

2. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godzinie 17.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu.

3. Jak informowaliśmy tydzień temu, Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Po każdej Mszy świętej Wolontariusze z Parafialnego Caritas  zbierają przed kościołem ofiary, na wsparcie i pomoc dla uchodźców z Afganistanu, przebywających na terenie naszego kraju. Bóg zapłać za każdy dar serca.

4. Po czasie wakacji i urlopów powracamy do codziennych zajęć związanych z nowym rokiem szkolnym. Rozpoczynamy także spotkania wszystkich grup i wspólnot działających w naszej parafii. I tak: w poniedziałek o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie grupy modlitewnej dla dorosłych, we środę o 18.30 spotkanie Grupy Biblijnej, zaś we czwartek o 18.30 próba chóru parafialnego. Na pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów i lektorów zapraszamy w najbliższą sobotę o godzinie 12.00.

5. W najbliższą środę, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. O godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o 18.00 Msza święta.

6. Przypominamy, że w każdy czwartek od 17.00 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Kapłani będą spowiadali przez całą adorację.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać beatyfikację Sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Odbędzie się ona podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12:00. Nowennę przed beatyfikacją odmawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

8. Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii po zakończonej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy

9. Niech Chrystus żyjący na wieki, obficie błogosławi wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.