Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela po Bożym Narodzeniu
wpisano: 05/01/2020

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś o 17.30 z racji I Niedzieli miesiąca zapraszamy na wspólne kolędowanie małemu Jezusowi przy Szopce.

2. Jutro - w poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Podczas Mszy świętych odprawianych o godzinie 9.00, 11.30 i 18.00,  pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry bieżącego roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: od łacińskiego „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy także Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też Orszak Trzech Króli, który już po raz dwunasty przejdzie ulicami Warszawy. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Tradycyjnie, spotykamy się o godzinie 12.00 na Placu Zamkowym. Jego Eminencja kardynał Kazimierz Nycz rozpocznie Orszak, prowadząc modlitwę Anioł Pański. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

5. Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Zapraszamy członków grup i wspólnot z naszej parafii na takie spotkania, które odbędą się w jutrzejszy poniedziałek, według następującego porządku: po Mszy św. o godzinie 9.00 spotkanie dla Róż Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla ministrantów, lektorów i ich rodziców, zaś po Mszy św. o godzinie 18.00 spotkanie dla grup: biblijnej, modlitewnej,  oraz chóru parafialnego.

6. W dniu wczorajszym w domach naszych parafian miały miejsce radosne spotkania z kolędą i pastorałką w wykonaniu naszego chóru parafialnego i Pana Organisty. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom którzy zaprosili i przyjęli rozśpiewanych kolędników w swoich domach. Serdeczne „Bóg zapłać” za otwartość i wspaniałą atmosferę. Niech Wam Pan Bóg błogosławi na każdy dzień nowego roku.

7. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Tego dnia podczas każdej Mszy świętej uroczyście odnowimy przyrzeczenia, które podczas naszego chrztu składali w swoim i naszym imieniu nasi Rodzice.

8. W niedzielę Chrztu Pańskiego, po  Mszy św. o godzinie 10.00 spotkanie świąteczno – opłatkowe  dla młodzieży która przygotowuje się do bierzmowania, oraz jej rodziców, zaś podczas Mszy św. o 11.30 Jasełka w wykonaniu „ Dzieciaków z Loyoli” czyli naszej dziecięcej Scholii. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzicami.

9. Również w przyszłą niedzielę Wolontariusze w Caritas będą przed kościołem zbierać ofiary z przeznaczeniem dla osób ubogich i potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.

10. Kolędę rozpoczniemy w naszej parafii  7 stycznia – czyli we wtorek po Uroczystości Trzech Króli. 

i tak:

Wtorek – 7 stycznia – ulica Wólczyńska – od torów kolejowych do numeru 299E włącznie

 Środa – 8 stycznia – ulica Wólczyńska – od numeru  300 do końca

 Czwartek – 9 stycznia  – ulica Akcent – od numeru  1 do numeru 28B włącznie

 Piątek – 10 stycznia  – ulica Akcent – od numeru  29 do końca

 Sobota – 11 stycznia  – Placówka - ulice:  Burleska, Kalambur, Opłotek, Herbowa, Kabaretowa, Nokturnu, Palisadowa i Wóycickiego

Początek  kolędowania godzina 17.30, w sobotę godzina 14.00.

 

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Dziękując za okazane serce zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.