Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Zwykła
wpisano: 26/01/2020

Ogłoszenia Parafialne.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za atmosferę modlitwy,  życzliwości i serdeczności jaka towarzyszyła nam podczas spotkań w Waszych rodzinach. Jednocześnie informujemy, że  osoby, które z różnych względów nie mogły spotkać się z księdzem, a chciałyby to uczynić, są proszone o zgłaszanie się do zakrystii dziś po Mszy świętej, celem uzgodnienia dogodnego terminu spotkania.

1. Ojciec Święty Franciszek Listem Apostolskim Misericordia et misera ustanowił Niedzielę Słowa Bożego, Będzie ona zawsze obchodzona w III niedzielę zwykłą w ciągu roku. W tym roku Pierwsza Niedziela Słowa Bożego przypada w dzisiejszą niedzielę. Dziś także obchodzimy 67. Światowy Dzień Trędowatych oraz XX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

2. Po Mszy św. o 11.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców, zaś o godzinie 12.30 Wypominki.

3. W jutrzejszy poniedziałek - 27 stycznia, w 75  rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tego dnia zapraszamy do naszej świątyni na godzinę 18.00, na Mszę Świętą.

4. We środę o godzinie 18.00 Msza Święta poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W nadchodzącym tygodniu spotkania grup i wspólnot parafialnych o stałych porach.

6. W sobotę 1 lutego przypada I sobota miesiąca Msza święta wotywna o  Najświętszej Maryi Pannie   zostanie odprawiona o godzinie 18.00.

7. W niedzielę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu z inicjatywy św. Papieża Jana Pawła II obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.