Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XVII Niedziela Zwykła
wpisano: 26/07/2020

Ogłoszenia Parafialne. 

1. W związku z obchodzonym wczoraj świętem, św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy mechaniczne, modląc się o ich roztropne wykorzystywanie. Bardzo prosimy wiernych o zachowanie zasad bezpieczeństwa.

2. W najbliższą środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tradycyjnie o godzinie 17. 40.

3. Z racji pandemii, Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przygotowujące nas  do Uroczystości Odpustowych będzie miało w tym roku inną formę niż zwykle. Otóż, w najbliższy czwartek, piątek i sobotę – w ramach tego Nabożeństwa  –  zapraszamy serdecznie na 17.00 na godzinną indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, zakończoną każdego dnia, wieczorną Mszą świętą.

4. W piątek 31 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Ignacego z Loyoli, patrona naszej Parafii. Jest to również I rocznica śmierci Mamy naszego ks. Proboszcza. Msza św. w Jej intencji zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

5. W sobotę, 1 sierpnia, przypada 76 rocznica Powstania Warszawskiego. Podczas Mszy św. o g. 18.00 modlić się będziemy w intencji Powstańców, oraz wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny - zwłaszcza podczas II wojny światowej.

6. W przyszłą niedzielę - 2 sierpnia będziemy obchodzili w Parafii święto Patrona Parafii św. Ignacego Loyoli. Uroczystą Mszę świętą odpustową odprawimy o godzinie 11.30. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.   

7. Przypominamy, że wciąż – mimo wakacji - podczas udziału w Mszach świętych oraz nabożeństwach zachowujemy ostrożność i zalecenia bezpieczeństwa epidemicznego. Mamy nałożone maseczki i zachowujemy odpowiednie odległości.