Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
wpisano: 03/01/2021

Ogłoszenia Parafialne

1. Dziś o 17.30 z racji I Niedzieli miesiąca zapraszamy na wspólne kolędowanie małemu Jezusowi przy Szopce.

2. W tym tygodniu – wyjątkowo - nie będzie spotkań grup parafialnych oraz próby parafialnego chóru.

3. W  środę, 6 stycznia, będziemy świętowali Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą celebrowane jak w każdą niedzielę: czyli o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie można zabrać do domu poświęconą kredę i kadzidło. Zbiórka na tacę z tego dnia przeznaczona jest na misje.

4. W uroczystość Trzech Króli zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę świętą o godz. 11.30. Po Mszy świętej w kościele wspólne kolędowanie z niespodzianką w ramach Orszaku Trzech Króli.

5. W czwartek od 17.00 do 18.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu.

6. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Tego dnia podczas każdej Mszy świętej uroczyście odnowimy przyrzeczenia, które podczas naszego chrztu składali w swoim i naszym imieniu nasi Rodzice.

7. Również w przyszłą niedzielę Wolontariusze w Caritas będą przed kościołem zbierać ofiary z przeznaczeniem dla osób ubogich i potrzebujących z naszej parafii.

8.  Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii kościoła po zakończonej Mszy świętej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Dzisiejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Pomni na słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” pamiętajmy, że nie możemy się ograniczać tylko do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie.