Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia

Pierwsza Niedziela Adwentu
wpisano: 28/11/2021

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji. Zaś o 17.30 koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach.

 2. Roraty – czyli poranna Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie  –  będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 rano. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Na dzieci czekamy w szczególności w poniedziałki i środy. Niech udział we Mszach Świętych roratnych będzie naszą odpowiedzią na Chrystusową zachętę do ciągłego czuwania.

3. Piątek 3 grudnia - to I piątek miesiąca. Adoracja od godziny 17.00. Msza święta do Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Spowiedź od 17.00. Zachęcamy do spowiedzi już na początku Adwentu, nie czekając na ostatnie chwile. Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą świętą.

4. W godzinach przedpołudniowych w piątek odwiedzimy chorych. Zadbajmy o to, by tego dnia nasi bliscy mogli przyjąć sakrament pokuty i pojednania oraz Komunię Świętą. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

5. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Adoracja od godziny 17.00. Msza święta o godzinie 18.00. Spowiedź od 17.00.

6. W sobotę 4 grudnia – we wspomnienie św. Barbary - przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godzinie 18.00, oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

7. Od przyszłej niedzieli Parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny. Wszystkie ofiary składane za świece, są przeznaczone na fundusz „Wigilijne Dzieło Pomocy”, a więc na dożywianie dla najbiedniejszych i potrzebujących wsparcia, również z naszej parafii. Takie ofiary można także składać do skarbony znajdującej się przy filarze, pod obrazem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Od niedzieli będzie można również nabywać opłatki na stół wigilijny.

Roraty - czyli poranna Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie - będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 rano. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Na dzieci czekamy w szczególności w poniedziałki i środy.