Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia

XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
wpisano: 20/11/2022

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś, przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Poświęcenia naszej świątyni, dokonał jej siedemnaście lat temu, Jego Eminencja Józef Kardynał Glemp, ówczesny Arcybiskup Warszawski. Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 8.30, 10.00 i 18.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Akt poświęcenia naszej wspólnoty parafialnej Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2. O godzinie 11.30 odprawimy Mszę świętą w intencji Księdza Prałata Wiesława Kabulskiego – w XVII rocznicę Jego śmierci, a następnie udamy się do Jego grobu, i tam wspólnie odmówimy modlitwę w Jego intencji, oraz złożymy  kwiaty. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Po powrocie od grobu Ks. Wiesława Kabulskiego odbędzie się spotkanie dla dzieci z klas IV szkół podstawowych, które w tym roku przygotowują się do rocznicy I Komunii świętej,

4. Także dziś o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji. Zaś o 17.30 koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach.

5.  We środę o godzinie 18.00 Msza Święta poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Parafialny Zespół Caritas będzie pełnił swój dyżur w najbliższą sobotę 26 listopada od godziny 12.00 do 13.00. Zapraszamy serdecznie naszych podopiecznych.

7. W sobotę, 26 listopada, podczas Mszy świętej o godzinie 18.00, Jego Ekscelencja Biskup Piotr Jarecki udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Młodzież  i ich rodziny polecamy modlitwom  wiernych i serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

8. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. W przyszłą niedzielę, 27 listopada rozpoczniemy nowy rok duszpasterski, realizowany pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

9. W najbliższą niedzielę przypada także pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. W okresie Adwentu w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 odprawiać będziemy Mszę świętą Roratnią ku czci Najświętszej Maryi Panny.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.  

W sobotę, 26 listopada, podczas Mszy świętej o godzinie 18.00, Jego Ekscelencja Biskup Piotr Jarecki udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Młodzież i ich rodziny polecamy modlitwom wiernych i serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.