Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Wspólnoty - Koła Żywego Różańca

Żywy Różaniec powstał z inicjatywy Marii Pauliny Jaricot we Francji w roku 1826. Zorganizowała ona grupy różańcowe (po piętnaście osób), w których każdy zobowiązał się do codziennego odmawiania jednej tajemnicy Różańca Świętego. Były to pierwsze grupy Żywego Różańca, którego celem jest modlitwa w intencjach:

- o zjednoczenie serc w Sercu Jezusa i Maryi przez rozważanie tajemnic różańcowych, wymienianych co miesiąc,

- o zachowanie wiary w krajach chrześcijańskich, które odsunęły się od wiary,

- o szerzenie wiary w krajach pogańskich przez misje katolickie.

 Od początku tej formie modlitwy przypisywano wielką skuteczność. Oficjalnie działalność Żywego Różańca zaaprobował papież Grzegorz XVI.

W parafii św. Ignacego Loyoli, działają 4 Kółka Żywego Różańca. Swoją gorliwą i pokorną modlitwą wspieramy pracę duszpasterzy naszej parafii.

Spotykamy się raz w miesiącu – w drugą niedzielę miesiąca - na wymianie oraz na wspólnej modlitwie różańcowej. Naszą modlitwą obejmujemy cały Kościół. Modlimy się za Papieża, Biskupów, kapłanów. Pamiętamy w naszych modlitwach o chorych, samotnych, zmarłych oraz modlimy się w naszych własnych intencjach. Na nasze spotkania zapraszamy również księży z naszej parafii. Corocznie w okresie Bożego Narodzenia organizujemy spotkanie opłatkowe wszystkich członkiń zapraszając na nie, nie tylko naszych duszpasterzy, ale także ludzi starszych i samotnych.

Opiekun: Ks. Piotr
 

Roraty - czyli poranna Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie - będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 rano. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Na dzieci czekamy w szczególności w poniedziałki i środy.