Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Wspólnoty - Koła Żywego Różańca

W Naszej parafii istnieją 4 kółka Różańcowe, których obecnie opiekunem jest ks. Piotr. Do wspólnoty należy 80 Róż oraz 2 Róże wspomagające.

Za każde Koło odpowiedzialna jest Zelatorka, która dba o utrzymanie ciągłości i prawidłowości w odmawianiu tajemnic, prowadzi rejestr tajemnic oraz imion i nazwisk osób zapisanych w Księdze Żywego Różańca.

Wspólnota przez codzienne odmawianie wyznaczonej dziesiątki różańca otacza modlitwą kapłanów, osoby chore, wszystkich parafian i całą Wspólnotę Kościoła. W ten sposób odmawiany jest cały różaniec przez jedno Kółko.

Spotkania formacyjne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 16.30. Omawiamy bieżące sprawy z życia naszej wspólnoty, Parafii i Kościoła, śpiewamy pieśni, do. Ksiądz Piotr prowadzi katechezy, podejmując tematy z miesięcznika Różaniec, podaje nam także intencje modlitwy na dany miesiąc.

Do epidemii często prowadziliśmy dłuższe rozmowy przy ciastku i herbatce. Po spotkaniu, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlimy się za kapłanów, Parafię i cały Kościół odmawiając różaniec bądź koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Róże różańcowe aktywnie uczestniczą w życiu Parafii. Biorą czynny udział w licznych nabożeństwach; drodze krzyżowej, majowych, czerwcowych, październikowych. Prowadzą rozważania i różaniec w czasie czuwania w Wielki Piątek. Przygotowują jeden z ołtarzy na Boże Ciało i uświetniają procesje, nosząc chorągiew, świece oraz różaniec.

Do czasu epidemii wspólnota brała udział w pielgrzymkach organizowanych przez parafię do sanktuariów maryjnych i innych miejsc kultu.

Każdego roku na zakończenie nabożeństw majowych i październikowych uczestniczymy we mszy świętej w intencji żywych i zmarłych Róż Różańcowych.