Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Wspólnoty - Lektorzy i Ministranci

Lektor - chrześcijanin powołany do funkcji czytania Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym.

Słowo ministrant pochodzi od łacińskiego ministrare tzn. służyć.

Cały nasz zespół służby liturgicznej liczy 17 osób. Opiekunem grupy jest Ks. Marek. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 12.00


Lektorzy spotykają się z Księdzem, aby poznawać Pismo Święte i doskonalić swoje umiejętności lektorskie. Ministranci spotykają się z Księdzem, aby poznawać księgi i paramenta liturgiczne oraz uczyć się służenia do Mszy Świętej.

Oprócz posługi lektorskiej i ministranckiej łączy nas wspólne spędzanie wolnego czasu: ogniska, mecze piłki nożnej, wspólne wyjazdy.

Dbamy również o formację duchową, oraz aktywnie pomagamy w przygotowaniach różnych uroczystości: Boże Narodzenie, Triduum Paschalne, Boże Ciało; oraz posługujemy przy ołtarzu zarówno w niedziele, jak również w tygodniu.

Mamy nadzieję, że nasza praca, oddanie i poświęcenie, pozwoli  wzrastać w wierze nie tylko nam, ale również tym wszystkim, którzy modlą się w naszej świątyni, a przede wszystkim będzie zachętą dla  nowych chłopców do dołączenia do naszej wspólnoty. 

Zapraszamy do wstępowania w nasze szeregi, chłopców od IV klasy szkoły podstawowej wzwyż.

Roraty - czyli poranna Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie - będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 rano. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Na dzieci czekamy w szczególności w poniedziałki i środy.