Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Pogrzeby

Na terenie naszej parafii znajduje się największy terytorialnie cmentarz  w Warszawie -  Cmentarz Komunalny Północny. W związku z powyższym obejmujemy posługą duszpasterską wszystkie katolickie pogrzeby tych osób, których doczesne szczątki są składane na tym Cmentarzu.

Jest rzeczą wskazaną, a wręcz zalecaną, aby pogrzeby osób zmarłych nie będących naszymi parafianami, odbywały się w parafiach ich miejsca zamieszkania, a jedynie w sytuacjach wyjątkowych w naszej parafii.
Jest bowiem rzeczą właściwą, aby sakramenty chrztu, bierzmowania, pierwsza Komunia święta, ale także Msza święta pogrzebowa katolika, były sprawowane w kościele parafialnym i w tej wspólnocie, w której się mieszka(ło) i żyje(ło).

W wypadku pogrzebu katolickiego osoby zmarłej, zamieszkującej na terenie naszej parafii, formalności pogrzebowe są omawiane wyłącznie z rodziną osoby zmarłej, a nigdy z zakładem pogrzebowym. Wymaganym dokumentem  jest kopia aktu zgonu zmarłej osoby.

Jeżeli w naszej parafii, ma się odbyć pogrzeb katolicki osoby nie będącej naszym(ą) parafianinem(ką), to rodzina, bądź zakład pogrzebowy, reprezentujący rodzinę,  zgłaszają się do kancelarii parafialnej – w godzinach jej urzędowania- z następującymi dokumentami:

- kopia aktu zgonu osoby zmarłej,

- zgoda od księdza proboszcza parafii miejsca zamieszkania, na pogrzeb katolicki poza parafią

- ankieta z informacjami o osobie zmarłej. 

- komplet dokumentów niezbędnych do zgłoszenia pogrzebu w Zarządzie Cmentarza.


Wszystkie powyższe dokumenty są niezbędne  abyśmy mogli przyjąć zgłoszenie pogrzebu.

Kancelaria parafialna dla Zakładów Pogrzebowych jest czynna od poniedziałku do czwartku  w godzinach od 11.00 do 13.30.

W soboty na Cmentarzu Komunalnym Północnym nie sprawuje się uroczystości pogrzebowych.


Pogrzeby urnowe, co dalej ? Kliknij i przeczytaj więcej.

Roraty - czyli poranna Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie - będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 rano. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Na dzieci czekamy w szczególności w poniedziałki i środy.