Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Pogrzeby

Na terenie naszej parafii znajduje się największy terytorialnie cmentarz  w Warszawie -  Cmentarz Komunalny Północny. W związku z powyższym obejmujemy posługą duszpasterską wszystkie katolickie pogrzeby tych osób, których doczesne szczątki są składane na tym Cmentarzu.

Jest rzeczą wskazaną, a wręcz zalecaną, aby pogrzeby osób zmarłych nie będących naszymi parafianami, odbywały się w parafiach ich miejsca zamieszkania, a jedynie w sytuacjach wyjątkowych w naszej parafii.
Jest bowiem rzeczą właściwą, aby sakramenty chrztu, bierzmowania, pierwsza Komunia święta, ale także Msza święta pogrzebowa katolika, były sprawowane w kościele parafialnym i w tej wspólnocie, w której się mieszka(ło) i żyje(ło).

W wypadku pogrzebu katolickiego osoby zmarłej, zamieszkującej na terenie naszej parafii, formalności pogrzebowe są omawiane wyłącznie z rodziną osoby zmarłej, a nigdy z zakładem pogrzebowym. Wymaganym dokumentem  jest kopia aktu zgonu zmarłej osoby.

Jeżeli w naszej parafii, ma się odbyć pogrzeb katolicki osoby nie będącej naszym(ą) parafianinem(ką), to rodzina, bądź zakład pogrzebowy, reprezentujący rodzinę,  zgłaszają się do kancelarii parafialnej – w godzinach jej urzędowania- z następującymi dokumentami:

- kopia aktu zgonu osoby zmarłej,

- zgoda z parafii miejsca zamieszkania, na pogrzeb katolicki poza parafią

- ankieta z informacjami o osobie zmarłej. 

- komplet dokumentów niezbędnych do zgłoszenia pogrzebu w Zarządzie Cmentarza.


Wszystkie powyższe dokumenty są niezbędne, abyśmy mogli przyjąć zgłoszenie pogrzebu.

Kancelaria parafialna dla Zakładów Pogrzebowych jest czynna we wtorki, środy i piątki w godzinach 9.00 - 11.00.

W soboty na Cmentarzu Komunalnym Północnym nie sprawuje się uroczystości pogrzebowych.


Pogrzeby urnowe, co dalej ? Kliknij i przeczytaj więcej.

Dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godzinie 17.00 przy krzyżu znajdującym się przy ul. Wólczyńskiej. Przed nabożeństwem poświęcimy odnowiony krzyż. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, jednocześnie serdecznie dziękując wszystkim którzy z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w proces odrestaurowania tego przydrożnego krzyża. Rozpoczyna się okres wakacyjnego wypoczynku. Dla wielu z nas tu obecnych to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.