Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Wspólnoty - Parafialny Zespół Caritas

Parafialny Zespół Caritas został powołany 26 listopada 2009 roku. Obecnie zespół liczy 5 członków i 10 wolontariuszy. Opiekunem zespołu jest Ksiądz Marek.

Zespołowi udało się dotrzeć z pomocą do sporej grupy rodzin i osób samotnych. Zaczęliśmy od pomocy 35 osobom, a obecnie opiekujemy się 103 osobami. Sytuacja życiowa tych osób jest bardzo trudna, a często wręcz uniemożliwiająca normalne życie.

W ostatnią środę miesiąca: w godzinach od 18.30 do 19.30 albo w ostatnią sobotę miesiąca: w godzinach od 11.00 do 12.00 pełnimy dyżury podczas których spotykamy się z osobami zgłaszającymi się do nas z prośbą o pomoc. Wydajemy produkty żywnościowe oraz w miarę możliwości wspieramy ich finansowo.

W pierwszą niedzielę każdego miesiąca, po każdej Mszy świętej zbieramy dary pieniężne do puszek. Pieniądze są przekazywane naszym podopiecznym - głównie rodzinom z dziećmi, między innymi na żywność, której my nie posiadamy, książki do szkoły dla dzieci czy lekarstwa. W kościele została umieszczona na stałe puszka Caritas, aby osoby chcące wesprzeć nasz cel, w każdej chwili mogły to zrobić.

Organizujemy zbiórki odzieży, pościeli, a także sprzętu domowego na potrzeby naszych podopiecznych. Przed rozpoczęciem roku szkolnego prowadzimy w kościele zbiórki artykułów szkolnych dla dzieci, które przekazywane są najbardziej potrzebującym.

Parafialny Zespół Caritas włącza się również w akcje Caritas Archidiecezji Warszawskiej takie jak Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez rozprowadzanie świec na Boże Narodzenie i Wielkanoc. Zebrane pieniądze przeznaczone są na zakup paczek świątecznych. Do paczek dokładane są także produkty żywnościowe i zabawki przekazane przez parafian. Ponadto, co roku przed Świętami Bożego Narodzenia organizujemy dla naszych podopiecznych spotkanie opłatkowe, na którym dzielimy się opłatkiem, śpiewamy kolędy, zasiadamy do przygotowanego poczęstunku i spędzamy czas na rozmowach.

Każdego roku wysyłamy dzieci na letnie kolonie organizowane przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

Wszystkim, którzy pragną wesprzeć finansowo pracę naszego parafialnego zespołu CARITAS oraz naszych podopiecznych, podajemy także nasz numer konta bankowego.

Numer rachunku odbiorcy:

Alior Bank

66 2490 0005 0000 4600 5950 3403

Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli

ul. Wóycickiego 14A 01-938 Warszawa

 

Z dopiskiem: darowizna na cele Caritas.

Dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godzinie 17.00 przy krzyżu znajdującym się przy ul. Wólczyńskiej. Przed nabożeństwem poświęcimy odnowiony krzyż. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, jednocześnie serdecznie dziękując wszystkim którzy z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w proces odrestaurowania tego przydrożnego krzyża. Rozpoczyna się okres wakacyjnego wypoczynku. Dla wielu z nas tu obecnych to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.