Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Wspólnoty - Grupa Biblijna

Grupa Biblijna - to wspólnota osób zgłębiających Pismo święte w naszej parafii.  Istnieje już od 7 lat i liczy kilka osób. Obecnie jej opiekunem jest ks. Sławomir. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w środy po wieczornej Eucharystii.

Każde spotkanie rozpoczynamy modlitwą do Ducha świętego i naszych świętych patronów. Następnie rozważamy różne fragmenty biblii, próbując choć trochę bardziej poznać Boga i Jego zamysł w odniesieniu do naszego życia. Jest czas na trwanie w milczeniu i na konstruktywną dyskusję.        

W czasie spotkań korzystamy z różnych tłumaczeń biblijnych i rozważań teologicznych, a także nowoczesnych środków multimedialnych. Spotkania te pomagają pogłębiać naszą wiarę i świadczyć o Bogu w codziennym życiu, ponieważ na każdym kroku spotykamy ludzi będących obojętnie nastawionych do wiary lub niewierzących.

Dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godzinie 17.00 przy krzyżu znajdującym się przy ul. Wólczyńskiej. Przed nabożeństwem poświęcimy odnowiony krzyż. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, jednocześnie serdecznie dziękując wszystkim którzy z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w proces odrestaurowania tego przydrożnego krzyża. Rozpoczyna się okres wakacyjnego wypoczynku. Dla wielu z nas tu obecnych to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.