Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła
wpisano: 10/10/2021

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś w całej Polsce - z racji zbliżającej się 43 rocznicy wyboru kard. Wojtyły na Papieża - pod hasłem  "Nie lękajcie się", przeżywamy 21-y Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

2. Dziś po Mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie dla dzieci rozpoczynających swoje przygotowanie do I Komunii Świętej, o 16.30 spotkanie członkiń Kółek Żywego Różańca, zaś o godzinie 17.00  różaniec.

3. Październik, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. Nabożeństwa różańcowe są celebrowane w naszym kościele codziennie o godzinie 17.00. Różaniec ze szczególnym udziałem dzieci w każdą środę i piątek.

4. W czwartek, 14 października, będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

5. W sobotę 16 października przypada 43-a rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. Tego dnia zapraszamy o 21.00 na Apel Jasnogórski z papieżem Janem Pawłem II.

6. W niedzielę 24 października Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną zatytułowany: Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli.

7. Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii po zakończonej Mszy św. Książka Intencji na rok 2022 będzie dostępna od niedzieli 24 października.

8. Przypominamy, że podczas udziału w Mszy świętej oraz nabożeństwach, a także podczas wszystkich spotkań w grupach, mamy nałożone maseczki, dezynfekujemy ręce i zachowujemy odpowiednie odległości.        

Roraty - czyli poranna Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie - będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 rano. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Na dzieci czekamy w szczególności w poniedziałki i środy.