Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie
wpisano: 21/05/2023

Ogłoszenia Parafialne.

1. W dzisiejszą niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Rocznicę I Komunii świętej. Podczas uroczystej Mszy świętej o godzinie 11.30 - sprawowanej przez Ks. Marka - grupa dzieci z klas IV będzie uroczyście obchodziła swoją pierwszą rocznicę I Komunii świętej. Polecamy ich i ich rodziny modlitwom całej naszej parafialnej wspólnoty.

2.  Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu odbywają się według stałego grafiku.

3. Na nabożeństwa majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru o godzinie 17.30.

4. Trwa modlitewne oczekiwanie na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha. Nowenna jest odmawiana podczas wieczornych nabożeństw majowych.

5.  We środę 24 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wieczorem Msza Święta poprzedzona nabożeństwem majowym i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Wszystkich zapraszamy na nabożeństwo majowe, podczas którego będziemy modlić się za wszystkie mamy. Żyjącym będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego w Domu Ojca.

7. W tym tygodniu, Panie z parafialnego zespołu Caritas będą pełniły dyżur w sobotę 27 maja w godzinach od 12:00- do 13:30 w kościele. Wszystkich naszych podopiecznych serdecznie zapraszamy.

8. Za tydzień – 28 maja - przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia będziemy także obchodzić rocznice święceń kapłańskich Ks. Proboszcza. Już dziś zapraszając na Mszą świętą o 11.30 sprawowaną przez Ks. Proboszcza - zachęcamy do modlitwy w  intencji dostojnego Jubilata.                         

Dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godzinie 17.00 przy krzyżu znajdującym się przy ul. Wólczyńskiej. Przed nabożeństwem poświęcimy odnowiony krzyż. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, jednocześnie serdecznie dziękując wszystkim którzy z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w proces odrestaurowania tego przydrożnego krzyża. Rozpoczyna się okres wakacyjnego wypoczynku. Dla wielu z nas tu obecnych to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.