Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
wpisano: 28/05/2023

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz 42-tą. rocznicę śmierci błogosławionego Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego. Natomiast w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dziś 31 rocznice święceń kapłańskich Ks. Proboszcza. O godz. 11.30 zapraszamy na mszę św. jubileuszową sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Proboszcza.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Jutro Drugi Dzień Świąt Zesłania Ducha św. - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto to podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele.  Nabożeństwo majowe o godzinie 17.30.

4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe, zaś o 18.00 uroczysta Msza święta w intencji członkiń wszystkich Kółek Żywego Różańca z naszej parafii.

5. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godzinie 17.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

6. W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu, podczas nabożeństwa czerwcowego otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, modląc się o czyste i dobre serca dla nich, oraz o  ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

7. W piątek, 2 czerwca przypada I piątek miesiąca. Msza do Serca Pana Jezusa, poprzedzona nabożeństwem czerwcowym,  zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Spowiedź od 17.00. Do chorych udamy się tego dnia jak zawsze w godzinach popołudniowych.

8. W sobotę, 3 czerwca, przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 18.00.

9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”, już po raz szesnasty będzie obchodzone Święto Dziękczynienia. Jest to jednocześnie 35 rocznica konsekracji biskupiej naszego Arcypasterza. O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski.

Ksiądz Piotr organizuje parafialny wyjazd autokarowy na te uroczystości. Wyjazd w niedzielę o godzinie  10.00 rano, powrót około godziny 15.00. Zapisy u Księdza Piotra. Serdecznie zapraszamy.

Tradycyjnie w tym dniu, po wszystkich Mszach świętych, zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

Dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godzinie 17.00 przy krzyżu znajdującym się przy ul. Wólczyńskiej. Przed nabożeństwem poświęcimy odnowiony krzyż. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, jednocześnie serdecznie dziękując wszystkim którzy z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w proces odrestaurowania tego przydrożnego krzyża. Rozpoczyna się okres wakacyjnego wypoczynku. Dla wielu z nas tu obecnych to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.