Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela Zwykła
wpisano: 10/09/2023

Ogłoszenia Parafialne.

1. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli na dzisiejszą Mszę Świętą, o 11.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny - czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, czas umacniania wiary i budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

2. Dziś, o godzinie 16.30 spotkanie Róż Żywego Różańca, o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, i okazja do indywidualnej adoracji, zaś o godzinie 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw w intencji dzieci i młodzieży. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który właśnie się rozpoczyna. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach.

4. Po Mszy świętej wolontariusze z parafialnego Caritas, przed wejściem do kościoła zbierają fundusze z przeznaczeniem na pomoc dla grupy 40 podopiecznych, którymi się opiekują. Bóg zapłać za każdy dar serca.

5. We czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.

6. W piątek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

7. W niedzielę, 17 września przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia szczególnie módlmy się za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła. 

Dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godzinie 17.00 przy krzyżu znajdującym się przy ul. Wólczyńskiej. Przed nabożeństwem poświęcimy odnowiony krzyż. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, jednocześnie serdecznie dziękując wszystkim którzy z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w proces odrestaurowania tego przydrożnego krzyża. Rozpoczyna się okres wakacyjnego wypoczynku. Dla wielu z nas tu obecnych to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.