Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXXI Niedziela Zwykła
wpisano: 05/11/2023

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś o godz. 17. 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, zaś o godzinie 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Wypominkowe.

2. Przypominamy, że do środy włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy zatem do przyjęcia Komunii św., nawiedzenia cmentarza i odmówienia modlitwy za zamarłych.

3. W tym tygodniu spotkania grup i wspólnot parafialnych o stałych porach.

4. . W czwartek, 9 listopada, obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To dobra okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę papieża Franciszka.

5. W sobotę, 11 listopada br. przypada Narodowe Święto Niepodległości. Przypominamy o wywieszeniu flag narodowych. W naszym kościele Msze św. o godzinie 12.00 i 18.00. Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza. Wieczorem, o godz. 17.00, w Świątyni Opatrzności Bożej, rozpocznie się Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Chętnych do udziału w tych wydarzeniach zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, mamy kilka kart wstępu.

6. W przyszła niedzielę 12 listopada, w Kościele Powszechnym obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Bliski Wschód – to jest nasz dom. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na pomoc wspólnotom chrześcijańskim na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Syrii, Iraku, Libanie i Ziemi Świętej. 

7. Również w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej wolontariusze z parafialnego Caritas będą zbierali ofiary z przeznaczeniem dla naszych podopiecznych.

8. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. Wypominki, są sukcesywnie odczytywane codziennie 25 minut przed wieczorną Mszą świętą.

Dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godzinie 17.00 przy krzyżu znajdującym się przy ul. Wólczyńskiej. Przed nabożeństwem poświęcimy odnowiony krzyż. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, jednocześnie serdecznie dziękując wszystkim którzy z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w proces odrestaurowania tego przydrożnego krzyża. Rozpoczyna się okres wakacyjnego wypoczynku. Dla wielu z nas tu obecnych to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.