Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Formacje - I Komunia święta

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH  na rok 2021/2022

 Spotkanie dla dzieci - niedziela, 28 listopada, po Mszy św. o godzinie 11.30

Eucharystia jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego. Wszystkie bowiem inne sakramenty i dzieła apostolskie wiążą się ze świętą Eucharystią i do niej zmierzają. W sakramencie tym, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego, jest obecne prawdziwe Ciało i Krew Chrystusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy ofiarował je na spożycie pod postacią chleba i wina, mówiąc: "To czyńcie na moją pamiątkę".

Do przyjęcia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza przygotowują się dzieci w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Dzieci szczególnie przygotowują się poprzez uczestnictwo od najmłodszych lat we Mszy św. wraz z rodzicami. Bezpośrednie przygotowanie dzieci do Komunii św. ma miejsce w czasie katechezy szkolnej w III klasie.
Wraz z dzieckiem w przygotowaniu biorą udział jego rodzice. Czynią to poprzez uczestnictwo we Mszy św. w każdą niedzielę i przeżywanie niedzieli jako dnia poświęconego Bogu. Także regularnie korzystając ze spowiedzi. Dodatkowo przewidzianym elementem przygotowania dla rodziców jest comiesięczne spotkanie formacyjne.

Spotkania będą się odbywać w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca po Mszy o godzinie 11.30.

Rodzice na swoich spotkaniach formacyjnych będą  się spotykać raz w miesiącu - w każdą czwartą niedzielę miesiąca, również po Mszy o godzinie 11.30.

 

Uroczystość, jeśli sytuacja na to pozwoli odbędzie się w trzecią niedzielę czerwca tj. 21.06.2020 roku.

 

 Uroczystość I Komunii odbędzie się wyjątkowo podczas Mszy św. o godz. 10.00. 

 

 

Roraty - czyli poranna Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie - będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 rano. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Na dzieci czekamy w szczególności w poniedziałki i środy.