Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Formacje - Rocznica I Komunii świętej

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI ROCZNICOWYCH

Najbliższe spotkanie formacyjne w niedzielę 16 kwietnia, po Mszy świętej o godzinie 11.30

 Przygotowanie do Rocznicy I Komunii św., związane jest z coniedzielną Mszą św. o godz. 11.30 i spotkaniami dla dzieci w każdą trzecią niedzielę miesiąca oraz regularnym przystępowaniem dzieci do Sakramentu Pokuty w pierwsze piątki miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w tych nabożeństwach.

Czas PRZYGOTOWANIA wymaga mobilizacji i często rezygnacji z innych planów i zajęć. Jest to ważne również dla kształtowania prawidłowej hierarchii wartości w życiu dziecka.

Niemniej ważnym elementem PRZYGOTOWANIA do Rocznicy I Komunii św. jest uczestnictwo w liturgii i obrzędach roku kościelnego. Prosimy, aby w miarę możliwości uczestniczyć z dziećmi w nabożeństwach ( np. pierwsze piątki miesiąca spowiedź i komunia św., różaniec, droga krzyżowa, Gorzkie Żale, rekolekcje, Msze dla dzieci). Współpraca rodziców w PRZYGOTOWANIU jest nieodzowna.

Najważniejsze jednak w PRZYGOTOWANIU jest osobiste świadectwo rodziców, którzy systematycznie przychodzą do kościoła i przystępują do sakramentów św. To właśnie widząc wielokrotnie Ojca i Matkę przy konfesjonale i Stole Pańskim, dziecko najlepiej przygotowuje się do Uroczystości Rocznicy I Komunii św.

 

Drogim Rodzicom i ich pociechom życzymy jak najowocniejszego PRZYGOTOWANIA do Uroczystości Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.