Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela Zwykła
wpisano: 26/09/2021

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Niech nasza modlitwa towarzyszy wszystkim tym, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. W dzisiejszą niedzielę:

- na Mszę świętą o godzinie 10.00 oraz na spotkanie, zapraszamy wszystkich lektorów i ministrantów, oraz chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, i ich rodziców.

- na Mszę świętą o godzinie 11.30 oraz na spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców i  dzieci z klas IV które rozpoczną przygotowanie do Rocznicy swojej I Komunii świętej.

- na Mszę świętą o godzinie 18.00 oraz na spotkanie zapraszamy rodziców i młodzież, która będzie w tym roku kontynuować przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

3. W tym tygodniu spotkania grup parafialnych odbywają się według stałego grafiku.

4. We środę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 17.40 tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali codziennie o godzinie 17.00 Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

6. W piątek, 1 października, przypada I piątek miesiąca. Do chorych udamy się tradycyjnie w godzinach popołudniowych. O godzinie 17.00 Różaniec połączony z  nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź również od godziny 17.00. Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą lub obchodzą swoją rocznicę I Komunii świętej zapraszamy do uczestnictwa w 9-ciu Pierwszych Piątkach Miesiąca.

7. W pierwszą sobotę miesiąca – 2 października – wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. O godzinie 17.00 Różaniec połączony z  nabożeństwem pierwszosobotnim. Spowiedź również od godziny 17.00.

8. W przyszłą niedzielę, 3 października, po Mszy św. o godzinie 10.00. zapraszamy na spotkanie organizacyjne młodzież klas VIII, która chce rozpocząć swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania oraz ich Rodziców.

9. Również w przyszłą niedzielę - z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy świętej Wolontariusze z parafialnego Caritas będą przed kościołem zbierać ofiary z przeznaczeniem dla osób potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.

10. Opiece Matki Bożej - Królowej różańca świętego polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.