Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela Zwykła
wpisano: 17/10/2021

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś po Mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie dla  dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Świętej, i Wypominki, zaś o godzinie 17.00  Różaniec.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę nie szczędzili swoich ofiar  na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Serdeczne podziękowania kierujemy także do wszystkich którzy pomogli nam w przeprowadzeniu tej zbiórki.

3. Od dziś do końca miesiąca października o godz. 17.00 Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramencie, zaś po jego zakończeniu możliwość indywidualnej adoracji do godziny 18.00.

4. We wtorek obchodzimy wspomnienie bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, zaś w piątek wspomnienie świętego Jana Pawła II, papieża.

5. W sobotę 23 października na godzinę 12.00 zapraszamy wszystkich, podopiecznych parafialnego zespołu Caritas.

6. W niedzielę 24 października pod hasłem:„ Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Podczas Mszy świętych i Różańca będziemy się modlić za misje i misjonarzy. Także ofiary złożone za tydzień na tacę będą przeznaczone na ten cel.

7. Zbliża się miesiąc listopad - czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku, przy wejściu do kościoła leżą karteczki, na których można  zapisywać ( czytelnie !!!)  imiona i   nazwiskach swoich bliskich zmarłych i przekazywać je księżom w zakrystii po Mszach świętych. Naszych parafian prosimy o dopisek na kartce – wypominki parafialne.

8. Nie zapominajmy w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli.

9. Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii po zakończonej Mszy św. Książka Intencji na rok 2022 będzie dostępna od przyszłej niedzieli.

Roraty - czyli poranna Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie - będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 rano. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Na dzieci czekamy w szczególności w poniedziałki i środy.