Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXX Niedziela Zwykła
wpisano: 24/10/2021

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś po Mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie dla  dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, zaś o godzinie 17.00 Nabożeństwo Różańcowe.

2. Jutro o godzinie 19.00 spotkanie Grupy Modlitewnej, we wtorek próba scholii, we środę o 18.30 spotkanie Grupy Biblijnej.

3. W poniedziałek - 1 listopada – obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 9.00, 11.30 i 18.00. Główna - uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 11.30 w kościele. Będzie jej przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ks. Biskup Piotr Jarecki, który po Mszy świętej poprowadzi Procesję żałobną, połączoną z błogosławieństwem grobów naszych bliskich, podczas której będziemy polecać Bogu zmarłych spoczywających na naszym Cmentarzu. Dokładniejszą trasę procesji podamy w przyszłą niedzielę.

4. We wtorek 2 listopada przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte, podczas których będziemy modlić się za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach, tzw. jednorazowych - z czytaniem ich imion i nazwisk, będą odprawione w kościele o 12.00 i 18.00. Wypominki można zgłaszać dziś w zakrystii po zakończonej Mszy  świętej.

5. Przyjmujemy na Wypominki za zmarłych - roczne lub jednorazowe. Kartki z zapisanymi imionami i nazwiskami bliskich zmarłych, można złożyć w zakrystii po zakończonej Mszy świętej lub w tygodniu w kancelarii parafialnej. Kartki są wyłożone na stoliku przy wejściu do kościoła.

6. Rozpoczęliśmy dziś przyjmowanie intencji na rok 2022. Intencje mszalne na rok bieżący i przyszły przyjmujemy w zakrystii po zakończonej Mszy świętej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Roraty - czyli poranna Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie - będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 rano. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Na dzieci czekamy w szczególności w poniedziałki i środy.