Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Po Bożym Narodzeniu
wpisano: 02/01/2022

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś o 17.30 z racji I Niedzieli miesiąca zapraszamy na wspólne kolędowanie małemu Jezusowi przy Szopce.

2. W tym tygodniu – wyjątkowo - nie będzie spotkań grup parafialnych oraz próby parafialnego chóru.

3. W  czwartek, 6 stycznia, będziemy świętowali Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą celebrowane o 9.00, 11.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie można zabrać do domu poświęconą kredę i kadzidło. Zbiórka na tacę z tego dnia przeznaczona jest na misje.

4. W czwartek 6 stycznia – wyjątkowo - nie będzie cotygodniowej adoracji Najśw. Sakramentu.

5. Piątek 7 stycznia to I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu od godziny 17.00. Msza św. o 18.00. W związku z niedawną świąteczną wizytą u chorych, w piątek nie będzie comiesięcznych odwiedzin naszych starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

6. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Tego dnia podczas każdej Mszy świętej uroczyście odnowimy przyrzeczenia, które podczas naszego chrztu składali w swoim i naszym imieniu nasi Rodzice.

7. Również w przyszłą niedzielę wolontariusze z Caritas będą przed kościołem zbierać ofiary z przeznaczeniem dla osób ubogich i potrzebujących z naszej parafii.

8. Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Zapraszamy członków grup i wspólnot z naszej parafii na takie spotkania, które odbędą się w czwartek 6 stycznia, według następującego porządku: po Mszy św. o godzinie 9.00 spotkanie dla Róż Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla lektorów i ministrantów oraz dla ich rodziców, zaś po Mszy św. o godzinie 18.00 spotkanie dla grup: biblijnej, modlitewnej,  oraz chóru parafialnego.

9. Kilka informacji dotyczących tegorocznej wizyty duszpasterskiej tzw. Kolędy. Przypominamy, że w tym roku po kolędzie odwiedzimy tylko te rodziny, które będą sobie tego życzyły i które nas zaproszą. Bardzo serdecznie prosimy o przekazanie nam – najpóźniej do 6 stycznia  - wypełnionego druku zaproszenia, przez te rodziny i osoby, które decydują się na przyjęcie kapłana w swoim domu. Formularz zaproszenia jest wyłożony na stoliku przy wejściu do kościoła.

Wszystkich pozostałych parafian zapraszamy, do kościoła, na nabożeństwo różańcowe w intencji rodzin zamieszkujących przy wyznaczonych ulicach. Po zakończeniu nabożeństwa odbędzie się krótka rozmowa z poszczególnymi rodzinami i indywidualne błogosławieństwo.

Plan nabożeństw kolędowych, obejmujący całą tegoroczną kolędę podamy w Uroczystość Trzech Króli.

10. Przypominamy, że wypełnione ankiety synodalne można składać do pojemnika, znajdującego się w kościele przy chrzcielnicy. Termin złożenia ankiet mija w niedzielę 9 stycznia.

11. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.