Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna
wpisano: 01/05/2022

Ogłoszenia Parafialne.

1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj, we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

2. Dziś rozpoczyna się miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Niechaj ten czas, będzie dla nas zachętą nie tylko do ukwiecania kapliczek i Jej wizerunków, ale przede wszystkim do  wspólnego śpiewu litanii loretańskiej — tej wyjątkowej modlitwy, jaką rozbrzmiewają kościoły podczas nabożeństw majowych. Będą one odprawiane w naszej świątyni codziennie o godzinie 17.30.

3. W poniedziałek, 2 maja przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.

4. We wtorek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 18.00. Po każdej z nich uroczyście ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Spowiedź od godz. 17.30.  Akt oddania Sercu Bożemu odmówimy także podczas nabożeństwa  majowego.  W godzinach popołudniowych odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą.

7.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się I Komunii św. i ich rodziców.

8. Również w przyszłą niedzielę po Mszach świętych wolontariusze parafialnego Caritas będą zbierali ofiary z przeznaczeniem dla osób potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarność.

Od poniedziałku 4 lipca przez cały lipiec i sierpień Msze święte w dni powszednie będą sprawowane w kaplicy św. Ignacego. Msze święte niedzielne będą sprawowane w kościele. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych będzie czynna tylko w soboty od 10.00 do 12.00.