Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XVII Niedziela Zwykła
wpisano: 24/07/2022

Ogłoszenia Parafialne.

1. W związku z jutrzejszym świętem, św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, na zakończenie Mszy św. udzielimy błogosławieństwa wszystkim kierowcom, a po zakończonej Mszy św. kapłani poświęcą pojazdy ustawione na terenie przykościelnym oraz na parkingu w sąsiedztwie kościoła.

2. Ze względu na trwające w kościele prace związane z wykonaniem płaskorzeźby Jezusa Miłosiernego w bocznym ołtarzu  nadchodzącym tygodniu, Msze święte wieczorne będą sprawowane w kaplicy św. Ignacego.

3. W poniedziałek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła.

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się szczególnie za naszych rodziców, dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony dzieci i wnuków.

5. W sobotę 30 lipca nasz parafialny zespół Caritas będą pełnił swój dyżur od 12.00 do 13.30. W tym czasie zapraszamy naszych podopiecznych po odbiór comiesięcznych paczek żywnościowych.

6. W niedzielę 31 lipca będziemy obchodzili w Parafii święto Patrona Parafii św. Ignacego Loyoli. Tego dnia przypada 3 rocznica śmierci mamy naszego Ks. Proboszcza. O godzinie 11.30 odprawimy uroczystą Mszę świętą odpustową.  Na nabożeństwo czterdziestogodzinne z wystawieniem  Najświętszego Sakramentu, przygotowujące nas do Uroczystości Odpustowych  zapraszamy we czwartek, piątek i sobotę od godziny 17.00.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.