Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Trójcy Przenajświętszej.
wpisano: 04/06/2023

Ogłoszenia Parafialne.

1.  Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zaś o 17.40 Nabożeństwo Czerwcowe.

2. Przypominamy, że ofiary zbierane dziś przed kościołem po zakończonej Mszy św., będą przeznaczone na świątynię Opatrzności Bożej. Na stoliku są wyłożone foldery, które przybliżają nam i tegoroczny Dzień Dziękczynienia.  Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

3. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa celebrujemy w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30.

4, We czwartek – 8 czerwca – będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu po Mszy świętej o godzinie 11.30 udamy się z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy tą samą trasą, którą szliśmy w zeszłym roku. W Boże Ciało Msze święte będą odprawiane o godzinie 9.00,  11.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po Mszy św. o godzinie 11.30 – przed procesją Eucharystyczną.  Mszy św.  z procesją  o 11.30,  będzie przewodniczył Ks. Piotr, zaś homilię wygłosi Ks. Proboszcz. Po Mszy świętej i Nabożeństwie Czerwcowym Ks. Piotr poprowadzi  procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy.

5. Wszystkie osoby pragnące włączyć się w przygotowanie procesji zapraszamy do współpracy. Spotkania organizacyjne z Ks. Markiem w poniedziałek i we środę po Mszy wieczornej. Dzieci pragnące uczestniczyć w procesji w strojach liturgicznych oraz ich rodziców, zapraszamy, na krótkie spotkanie organizacyjne, we środę 7 czerwca o godzinie 19.00.

6. Bardzo prosimy, aby pierwszy ołtarz pomogli przygotować mieszkańcy osiedla Placówka, drugi mieszkańcy Wólki Węglowej a dokładniej ulicy Estrady,  trzeci mieszkańcy ulicy Wólczyńskiej, zaś czwarty Róże z Kółek Różańcowych i Parafialny Caritas.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.