Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXII Niedziela Zwykła
wpisano: 03/09/2023

Ogłoszenia Parafialne.

1.  Dziś o godzinie 11.30, z racji jubileuszu XXV-lecia istnienia naszej Parafii oraz imienin naszego Księdza Proboszcza zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna sprawowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Jareckiego, podczas której dokonamy uroczystego wprowadzenia do naszej świątyni relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, oraz bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po zakończeniu Mszy św. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza na imieninowo - jubileuszowy piknik parafialny.

2. Ze względu na Uroczystości Jubileuszowe nie będzie dziś Mszy świętej o godz. 13.00.

3. We środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorną.

4. W czwartek 7 września przypada I czwartek miesiąca. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

5. W piątek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. Tego dnia będziemy modlić się w intencji rolników i wszystkich pracujących na roli, o dobre urodzaje oraz by nikomu nie brakowało chleba.

6. W niedzielę 10 września serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli na  Mszę Świętą, o 11.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny, na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, oraz umacniania wiary i budowania przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi. Dzieci z klas I prosimy o przyniesienie plecaków bądź tornistrów z przyborami szkolnymi, które poświęcimy na zakończenie Mszy świętej.

7. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają:  schola dziecięca, chór parafialny, Liturgiczna Służba Ołtarza, parafialny zespół charytatywny, Koło Biblijne oraz Grupa Modlitewna dla dorosłych – serdecznie zapraszamy! 

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.  Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii po zakończonej Mszy świętej.