Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXXIII Niedziela Zwykła
wpisano: 19/11/2023

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”

2. Dziś, o godzinie 16.30, spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, zaś o godzinie 17.40 nabożeństwo wypominkowe.

3. Jutro przypada XVIII rocznica śmierci Księdza Prałata Wiesława Kabulskiego - pierwszego Proboszcza naszej parafii. Z tej okazji, dziś o 11.30 odprawimy Mszę świętą w intencji Księdza Prałata, a następnie udamy się do jego grobu, i tam wspólnie odmówimy modlitwy w Jego intencji, oraz złożymy  kwiaty. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji budowniczego naszej świątyni.

4. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odczytywane codziennie przed  Mszą świętą o godzinie 18.00.

5.  W środę przypada wspomnienie św. Cecylii, Patronki śpiewu i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym Chórze parafialnym, i Scholii dziecięcej, a zwłaszcza o panach: Aleksandrze i  Sławomirze - naszych organistach, którzy opiekują się tymi zespołami.

6. W sobotę, 25 listopada br., w godz. 10.00 – 14.00, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych Archidiecezji Warszawskiej. Razem z księdzem Markiem, na to spotkanie, uda się również młodzież z naszej parafii.

7. Również w sobotę na godzinę 12.00 zapraszamy wszystkich, podopiecznych parafialnego zespołu Caritas.

8. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela 26 listopada– to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Z racji tej Uroczystości, za tydzień, na zakończenie Mszy świętej o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. W tym dniu za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla osoby zmarłej lub dla siebie.

Dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godzinie 17.00 przy krzyżu znajdującym się przy ul. Wólczyńskiej. Przed nabożeństwem poświęcimy odnowiony krzyż. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, jednocześnie serdecznie dziękując wszystkim którzy z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w proces odrestaurowania tego przydrożnego krzyża. Rozpoczyna się okres wakacyjnego wypoczynku. Dla wielu z nas tu obecnych to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.